Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про музику

Цікаві факти про музику

Всесвітньо відома музична композиція «Happy Birthday to You» досі захищена авторськими правами. Її можна спокійно виконувати в родинному колі або серед друзів, проте за комерційне використання у фільмі чи вітальній листівці, необхідно платити відрахування. Власник авторських прав на пісню щорічно отримує 2 мільйони доларів прибутку.

Найпопулярнішою весільною музикою в США є пісня Уітні Х’юстон «I will always lоve Yоu». За дивним збігом обставин, вона ж є найпопулярнішою похоронною музичною композицією у Великобританії.

Серед музичних творів Джона Кейджа є п’єса «Organ ² / ASLSP (As SLow aS Possible)». Її типове виконання на фортепіано займає від 20 до 70 хвилин, однак пояснення в дужках дає вказівку грати п’єсу настільки повільно, наскільки це можливо. У зв’язку з цим в 2001 році в церкві німецького міста Хальберштадт почалося унікальне виконання цієї музичної композиції на органі, яке планується завершити в 2640 році (через 639 років після початку), а зміна акорду проходить приблизно раз на рік.

Міланська консерваторія носить ім’я Джузеппе Верді. Як не дивно, але в 1833 році йому було відмовлено в зарахуванні до цього навчального закладу. Юному Верді сказали, що він на 4 роки старший звичного для прийому віку, не є громадянином Ломбардо-Венеціанського королівства і позбавлений музичного таланту.

Найкоротша музична композиція в світі належить групі Napalm Death і називається «You Suffer». Її тривалість рівно 1,316 секунди, але за цей час музиканти встигали заспівати текст «You suffer – but why!?» (Ти страждаєш, але навіщо?). Пісня входить в альбом Scum, а в 98-му був випущений цілий диск з синглом цієї пісні.

Кожного разу, перш ніж сісти за стіл і приступити до виконання музичних композицій, Бетховен опускав голову в посудину з крижаною водою. Композитор залишився вірним цій звичці до кінця життя.

Comments are closed.

Top