Ви тут
Головна > Техно > Цікаві факти про Nokia

Цікаві факти про Nokia

Енциклопедія Корисного розповість вам декілька цікавинок про світову компанію-виробника комунікаційних технологій – Nokia. Ця фінська компанія розпочала свою історію в далекому 1865 році, коли гірський інженер Фредерік Ідестам заснував на південному заходу Фінляндії невеличку паперову фабрику.

В 1871 році ця компанія була перейменована в Nokia Ab. Компанія Finnish Rubber Works, що займалася виготовленням резинових виробів, у 1922 році отримує контроль над Nokia Ab, а також над компанією Finnish Cable Works, що виготовляла кабелі. Формально ці компанії влилися в найменшу – Nokia Ab.

З початку 1980-х років Nokia почала активно розвивати розробку і виробництво електроніки, чому сприяла покупка ряду електронних компаній. У 1987 році основним бізнесом компанії стає побутова електроніка, зокрема Nokia стала третім виробником телевізорів в Європі.

Наприкінці 1980-х Nokia потрапила в кризовий стан, чому сприяв загальний спад світової економіки. Криза була подолана реструктуризацією бізнесу, відмовою від більшості видів діяльності та фокусуванням на нових технологіях – зокрема, розвитком телекомунікаційного підрозділу. Вже в 1989 році компанія продала фінському оператору Radiolinja обладнання для мережі GSM, а в 1992 році випустила свій перший ручний GSM-телефон Nokia 1011.

У 1994 році президент Nokia Йорма Олліла остаточно сформулював стратегію компанії: відмова від старого бізнесу і фокус на телекомунікаційних технологіях. У 1998 році компанія стає лідером по виробництву мобільних телефонів.


А тепер кілька цікавих фактів про цю компанію:

• Ви гадаєте, що лідери продажів цифрових фотокамер – це такі гіганти як Canon чи Sony? Помиляєтеся! Продажі телефонів Nokia з цифровими камерами перевищили продажі усіх виробників фотокамер.

• Nokia входить двадцятку компаній з найбільшими статками за версією списку Fortune і займає перше місце серед комунікаційних компаній.

• Цікаво, що в Азії немає номерів моделей телефонів Nokia з числом 4, адже воно вважається нещасливим.

• Гудок, який видають телефони Nokia під час надходження СМС, це код Морзе, що означає «СМС».

• Інший звук, рингтон “Nokia tune”, написаний на основі музики композиції “Gran Vals”, щоб була створена в 19 сторіччі іспанським музикантом Франциском Таррерою. Цей рингтон отримав назву “Nokia tune” лише в 1998 році, коли чітко став асоціюватися з Nokia.

Top