Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про Новий рік

Цікаві факти про Новий рік

Свято наближається! До Нового року залишилось вже зовсім мало часу, і скоро на нас очікують приємні передноворічні турботи. Енциклопедія Корисного сьогодні розповість вам кілька цікавих фактів про Новий рік.

У стародавніх народів свято Нового року зазвичай збігалося з початком відродження природи і в основному було приурочено до початку весни.

На Тибеті під Новий рік прийнято пекти пиріжки і роздавати їх перехожим. Чимбільше роздаси – тим багатшим будеш.

А є ще й такі цікаві факти про Новий рік!


Новорічний феєрверк – один з найстаріших звичаїв. Стародавні люди вірили, що вогонь і шум феєрверка відлякує привидів і злих духів.

Італійці вважають, що перед зустріччю Нового року необхідно позбутися всього старого і непотрібного, тому 31 грудня опівночі більшість італійців викидають старі речі у вікно.

Перша електрична гірлянда запалилася в 1895 році в Америці на ялинці, яка стояла перед Білим домом.

Кожен четвертий рік, цифри якого діляться без залишку на 4, називається високосним і складається з 366 днів, а не 365, як звичайний.

У старій добрій Англії з першим ударом годинника відкривають задні двері будинку, щоб Старий рік пішов, з останнім ударом – відкривають передні двері,щоб впустити Новий рік.

Традиція ліпити Сніговика з’явилася в XIX столітті і жива донині. Класичний Сніговик має наступні атрибути: мітла, відро на голові і морквина замість носа.

У 1843 році в Лондоні була надрукована перша новорічна листівка – так з’явилася традиція обмінюватися вітальними листівками на Новий рік.

Америка щорічно побиває всі рекорди за подарованими вітальним новорічними листівками і різдвяними подарунками.

У ніч на 31 грудня обов’язково запам’ятайте свій сон – він передбачить майбутнє на весь рік.

Ще дещо цікаве про Новий рік можна прочитати ось тут!

Comments are closed.

Top