Ви тут
Головна > Лайфстайл > Цікаві факти про Олександра Македонського

Цікаві факти про Олександра Македонського

Alexander The GreatОлександр Македонський народився в 323 році до н. е. в місті Пела, Македонія. Він є одним із найвідоміших та найрозумніших полководців Давньої Греції. Саме Олександр створив імперію, що охоплювала більшу половину цивілізації. Ось деякі цікаві факти про великого правителя.

Олександр Македонський був греком за національністю. Проте греки не хочуть визнавати існування окремої держави Македонії, в цей час македонці не визнають своєї приналежності до греків. Неправий ніхто, адже в час Македонського ці два народи були дуже споріднені. Македонський використовував як македонську, так і грецьку мови. Перша ж була просто діалектом другої.

Ще деякі цікаві факти про Македонського. У полководця з батьком були складні стосунки. Відомо, що коли Філіп одружувався з Клеопатрою, Македонський влаштував скандал на весіллі, за що батько накинувся на нього з мечем. Але деякі факти свідчать проти цього. Наприклад, з 13 років Олександру найняли вчителем самого Аристотеля (говорять, що він також став і катом Македонського ). Для навчання сина було побудоване село з храмом. З ним також навчалися діти багатіїв та знаті, що потім стануть воєначальниками майбутнього правителя. Також батько намагався влаштувати й інтимне життя сина: приводячи до його спальні куртизанку Калликсену. Цікаво те, що у батька Олександра було сім дружин, у самого ж полководця лише три.

Македонський мав двох синів, яких було вбито ще до досягнення  ними повноліття.

Вбивство батька − нерозгадана таємниця, після чого Македонський приходить до влади. Говорять, що саме син за цим стояв, але досконало невідомо.

Коли Олександру було 10 років, його батьку купець запропонував купити коня, який був дуже норовливий. Ніхто не зміг його підкорити собі, окрім хлопчика. Коня, як всім відомо, звали Буцефалом.

Полководець дуже любив науку, захоплювався читанням, філософією. Обожнював поеми Гомера.1332821916_Alexander-mosaic-detail

Македонський не зазнав жодної поразки у всіх військових кампаніях. Тактику, за якою Олександр переміг стільки боїв, досі викладають у військових академіях всього світу.

Відомо, що Македонський помер у віці 33 років у Вавилоні. Його смерть – найбільша таємниця давньої історії. Існує багато версій: отруєння повільно діючою азіатською отрутою, згубна дія розпусти та пияцтва, загострення виразки шлунку, просто втома від походів. Також відомо, що Олександр був епілептиком, як і Юлій Цезар. До речі, вони навіть народилися в один і той же місяць – липень.

Після смерті Македонського всі його родичі були вбиті. Так перервався його рід.

Що ще цікавого ми знаємо про цього великого полководця? У Македонського була гетерохронія – різний колір очей, точніше карий та блакитний. За мірками македонців правитель був невисокого зросту, але при цьому міцним та коренастим.  Він мав різкий голос та довге обличчя.

Існує багато версій щодо орієнтації Македонського. За деякими він був не традиційної орієнтації. Дехто стверджує, що Олександру подобалися як жінки, так і чоловіки.

Top