Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про папороть

Цікаві факти про папороть

Папороті – чи не найдавніші рослини, які з’явилися близько 400 млн років тому в девонському періоді палеозойської ери. Гігантські деревоподібні папороті багато в чому визначали обличчя планети ще за часів динозаврів.

Тасманію називають островом папоротей. Острів в основному покритий вічнозеленими лісами, в яких переважають папоротеві рослинні види, через що природа цих островів нагадує доісторичну.

Японські дослідники з’ясували, що папороть виводить з організму радіацію.

У папороті немає листя, а те що ми називаємо листям, насправді гілки, які послужили прообразом майбутнього листя у рослин.

Деякі папороті є рослинами-паразитами, вони пускають свої пагони по стовбуру дерев, утворюючи подобу ліан.

У слов’янській і балтійській міфології папороть цвіте в ніч на Купала, і той хто знайде квітку папороті зможе виконати будь-яке своє бажання. Насправді розмножуються вони крихітними спорами, які розвиваються на зворотному боці листків. Потрапляючи на грунт, спори дають початок новим рослинам.

Зростаючий в Новій Зеландії чорний деревоподібний папороть сягає більше 20 метрів у висоту і має діаметр близько 50 сантиметрів.

Стовбури деревовидних папоротей служать в тропіках будівельним матеріалом, а на Гаваях їх крохмалисту серцевину використовують в їжу.

Деякі види папороті отруйні. Найбільш токсичними є представники роду Щитовник, з них до речі виготовляють глистогінні засоби.

Top