Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про повітря

Цікаві факти про повітря

airpollutionЯк відомо, без повітря наше існування на планеті неможливе, але як багато ми знаємо про повітря, яким дихаємо щосекунди? Сьогодні Енциклопедія Корисного розповість вам кілька цікавих фактів про повітря.

Хоча й повітря не має ані кольору, ані запаху, але воно є сумішшю різних газів. Цікаво, що повітря має вагу. До прикладу, повітря, що знаходиться в звичайній кімнаті, важить близько сорока п’яти кілограм. Окрім того, повітря поширює звук – без нього ми не могли б нічого чути, адже звуки не можуть поширюватися в вакуумі.

Щодо складу повітря, то воно складається з азоту та кисню – саме ці гази становлять до 99% від складу повітря. 1-2% припадає на воду, вуглекислий газ, водень тощо.

Кисень, що входить до складу повітря, у процесі дихання потрапляє до організму і бере участь у процесах окислення, внаслідок яких відбувається виділення необхідної для життєдіяльності енергії.povitria

Розповімо ще дещо цікаве про повітря. Напевно, ви знаєте, що як на великих висотах, так і на великих глибинах людина може почати відчувати ефект легкого наркотичного сп’яніння. Чому ж так відбувається? Виявляється, що на великих глибинах це пов’язано з великим тиском в результаті якого кисень з’єднується з азотом в крові перетворюючись на звеселяючий газ, а на великих висотах це пов’язано з кисневим голодуванням, яке також викликає ефект сп’яніння.

До речі, чи знаєте ви, чому так важливо щодня проводити час на свіжому повітрі і провітрювати приміщення? Виявляється, що у середньостатистичній квартирі чи будинку повітря брудніше в середньому в 25 разів ніж зовні.  Як так? Це пов’язано в першу чергу з підвищеним рівнем вуглекислоти, а також з тими виділеннями які потрапляють в повітря в нашому будинку від різних механізмів та й просто від звичайних речей.

Залишайтеся разом з Енциклопедією Корисного і ви дізнаєтеся ще чимало цікавого про світ довкола вас!

Top