Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про премію Оскар

Цікаві факти про премію Оскар

“Оскар” – найпрестижніша нагорода світу в сфері кіно. Вручення золотих статуеток відбувається щорічно Американською академією кіномистецтва.

Перший “Оскар” було вручено у 1929 році, його отримав режисер Луїс Мейлстоун.

А найбільше “Оскарів” дісталося Уолту Діснею, усьго він їх отримав аж 26! Перший із них у 1932 році за мультфільм з серії про Міккі-Мауса.

Лауреатам премії вручають статуетки заввишки 34 см і вагою 3,85 кг. Вони виготовлені зі сплаву британію і покриті золотом. На статуетці зображений лицар з мечем, що стоїть на стрічковій бобіні. Існує легенда, за якою творець образу “Оскара” Седрік Гіббонс накидав її ескіз у блокноті під час нудних зборів. Моделлю для статуетки став Еміліо Фернандес.

А от великі статуї “Оскара”, що встановлюються вздовж червоної килимової доріжки мають висоту від 2,5 до 8 метрів і важать до 550 кілограмів, роблять вони зі скловолокна.

Сама ж червона доріжка має довжину близько 150 метрів і ширину близько 10. Вона складається з декількох рулонів, кожен вагою 135 кг, а її загальна вага – п’ять тон.

До кінотеатру килим доставляється за чотири дні до церемонії на двох величезних вантажівках. Потрібні два дні і 21 особа, щоб розстелити доріжку: з’єднати між собою всі частини, приховати стики і розрівняти. Відразу після закінчення церемонії доріжку починають прибирати. Це займає всього 4 години.

Переможців у номінаціях визначають усі члени Американської Кіноакадемії, яка складається з більш ніж 6 000 осіб. Їх розділено по 16 різним галузям. Найчисельнішою з галузей є акторська. Кожна галузь голосує за своєю категорії. Разом члени Кіноакадемії голосують тільки по одній категорії – “кращий фільм”.

До вручення “Оскарів” на урочистій церемонії імена переможців знають лише два експерти “Price Waterhouse Coopers” (компанії, що веде підрахунок голосів).

Найбільше статуеток “Оскар” отримували фільми “Все про Єву” (1950) і “Титанік” (1997) – вони номінувалися на 14 “Оскарів”. Драма “Хто боїться Вірджинії Вульф?” (1966) отримала 13 номінацій на “Оскар” з 13 можливих, але перемогла лише в п’яти. Також 13 разів були номіновані фільми “Володар кілець: Братство кільця” (2001) – переміг у чотирьох номінаціях, і “Загадкова історія Бенджаміна Баттона” (2008) – переміг лише в трьох номінаціях.

Top