Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про рослини

Цікаві факти про рослини

Розповідають, що коли до Європи з Бразилії повернулися перші мореплавці, вони вразили всіх привезеними з собою дивними рослинами і розповідями про землю, де хліб росте на деревах. Сьогодні Енциклопедія Корисного розкаже вам цікаві факти про рослини.

У Бразилії є дерево під назвою “молочна соска”. Досить зачепити кінчиком ножа стовбур цього дерева — і з кори потече рослинне “молоко”. За один раз дерево дає до 4 л молока, яке перед вживанням потрібно тільки розбавити водою і закип’ятити.

Наступні цікаві факти про рослини розкажуть про дуже дивні способи їх використання в побуті. В Середній Азії росте гарбуз-люффа, з якого роблять знайомі всім мочалки. Довжина плодів цієї рослини, а відповідно і мочалок, може сягати 180 см.

У багатьох частинах світу спеціально вирощують рослину під назвою «посудна горлянка». Форма плодів цієї рослини настільки різноманітна, що з них можна складати сервізи.

А ось ще деякі цікаві факти про рослини. У стовбурах баобабів інколи живуть люди. На півночі Австралії дуплистий стовбур древнього баобаба у свій час використовували для міської в’язниці. Відомий випадок, коли баобаб служив автобусною зупинкою, він вміщав до 30 чоловік.

У Центральній Америці росте ароматичне дерево флоріфундія. Запах цього дерева навіює сон, тож іншими снодійними засобами місцеві жителі майже не користуються.

Top