Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про школу

Цікаві факти про школу

Школа в Афінах

Важлива інституція і один із перших щаблів отримання повноцінної освіти у багатьох країнах називається школою. Термін «школа» виник іще у Давній Греції, але тоді він означав відпочинок, дозвілля. Так греки називали філософські розмови у вільний від фізичної праці час.

Греки приділяли велику увагу освіті, прагнучи виховати інтелектуально здорову розвинену особистість. Вже до V ст. до н.е. серед вільних афінян не було неписьменних людей. Ще один термін, який нерозривно пов’язаний із школою − “педагог”, також виник за часів стародавніх греків.

Щоправда, тоді педагогами називали не вчителів, а рабів, які супроводжували дітей до місця, де проводились бесіди, тобто до школи. Звично вважати, що 1 вересня, у День Знань, школи в усіх країнах відчиняють двері після літніх канікул, розпочинаючи навчальний рік. Ця традиція започаткувалась у XV столітті у Візантії, де 1 вересня відзначали настання нового (і не тільки навчального) року.

У цей же час закінчувалися всі польові роботи. Тому залучити в міські навчальні заклади дітей з села ставало можливим тільки після закінчення літа. Ще цікаві факти про школу. У наші дні не всі школи розпочинають навчання у перший день вересня. Приміром, у Франції немає чіткого терміну початку навчального року. Він може починатись 1 вересня в одних районах, і 15 вересня в інших.

Так само немає чіткого графіку початку навчального року в школах Німеччини. У кожній з федеральних земель навчальні заклади починають працювати за різним графіком упродовж серпня − вересня. У провінціях Іспанії навчальний рік також починається по-різному, але не пізніше 1 жовтня. Старт навчального процесу тут залежить від строків збирання врожаю.

В Англії заняття починаються у вересні, але в деяких приватних школах, за домовленістю, новачок може приступити до навчання і на початку будь-якого триместру. У перший вівторок вересня, відразу після святкування Дня Праці, розпочинається навчальний рік у школах Канади. А в Японії старт нового року для навчання визначили у перший день квітня.

Підготувала Олеся Товт

Top