Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про Шрі-Ланку

Цікаві факти про Шрі-Ланку

Перед тим, як поїхати до республіки Шрі-Ланка, здалося б дізнатися кільканадцять цікавих фактів про Шрі-Ланку. Сподіваємося, вони вам припадуть до душі!

Отже, цікаві факти про Шрі-Ланку до вашої уваги.

Шрі-Ланка отримала незалежність від Великобританії в 1948 році, але стала повноцінною республікою лише в 1972 році. Ці 24 роки країна називалася Цейлон.

Цікавий факт, що в Шрі-Ланці 70 відсотків населення сповідує буддизм, а далі йдуть іслам, індуїзм і християнство.

Шрі-Ланка займає перше місце з експорту чаю в світі! Це означає, що вам не доведеться шукати, де випити чаю – він тут на кожному кроці.

Рупія – головна валюта Шрі-Ланки. Місцева рупія дорівнює 100 центам, а 1 долар коштує 110 рупій. Цікаво знати, що вивезення цієї валюти за межі Шрі-Ланки суворо заборонено.

Найпопулярнішою стравою на Шрі-Ланці є прянощі каррі з рисом і невеликим гарніром з овочів. Якщо так трапилося, що ви не любите надто гостру їжу, то не варто засмучуватися, адже в Шрі-Ланці існує багато видів м’якого каррі.

Найбільш популярна туристична пам’ятка – це храм Зуба Будди в Канді, що раніше був древньою столицею острова. Як відомо, в цьому храмі зберігається найважливіша буддійська святиня – зуб самого Будди.

У давньоіндійській епічній поемі «Рамаяна», написаної в IV столітті до н.е. вже згадується про Шрі-Ланку!

Офіційні мови Шрі-Ланки: сингальська і тамільська, але англійська мова стає все більш популярнішою. Це відбувається через великий наплив англомовних туристів з усього світу.

Top