Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про слонів

Цікаві факти про слонів

У індійських слоних немає бивнів, а якщо є, то ззовні вони зовсім непомітні. У самців бивні сягають довжиною метр-півтора. Одна третя частина бивня у слона прихована в тілі під черепом. Зараз не зустрічається слонів з величезними бивнями, оскільки всі особини з такими бивнями були вибиті мисливцями біля століття тому, а довжина бивнів – генетично успадкована ознака.

Бивні ростуть у слона все життя і є показником його віку. Слони бувають «право-» і «ліворукими», вони пристосовуються працювати правим або лівим бивнем. Таким чином, у них один бивень буває коротшим за інший, оскільки швидше зношується. Бивні у слонів можуть бути не тільки неоднакової довжини, але форми, а також рости убік. Цікавий факт про слонів: під час сну стоячи слон зазвичай кладе на дерева або на термітник, а в неволі упирає їх в стіну або в отвори решітки.

Вчені підрахували, що слон харчується не менше 16 годин на добу і за цей час з’їдає від 45 до 450 кг рослинності – трави і листя. Як правило, щодобовий раціон може становити до 300 кг. В умовах утримання в неволі слони отримують 30 кг сіна, 10 кг моркви і 5-10 кг хліба. У деяких випадках слонам дають зерно, 3-10 кг. Вони також отримують вітаміни (A і D), мінерали (кальцій, сіль) і харчові добавки (Селениум).

Залежно від температури повітря слони п’ють 100 – 300 літрів на день. Хобот слона здатний утримати в собі 7,5 літра води. Наповнивши його водою, слон згортає хобот і пускає воду собі у горло. Цікаво, що в природних умовах у разі нестачі їжі стадо розсіюється, і слони годуються поодинці. Також стадо може розпастися через внутрішньосімейні проблеми.

В Африці стада слонів іноді збираються разом до кількох сотень і навіть тисяч слонів. Старі слони часто коротають життя на самоті.

Top