Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про сніговиків

Цікаві факти про сніговиків

СніговикЗгідно зі старовинними переказами, приблизно у 1493 році відомий італійський скульптор і архітектор Мікеланджело Буонарроті вперше в історії зліпив снігову фігуру. А ось перша письмова згадка про сніговика датується лише XVIII століттям.

Слово «сніговик» виникло у Німеччинні, де снігову фігуру називали «schneemann». До речі, саме у Лейпцигу вийшло друком перше зображення сніговика – це була ілюстрація у дитячій книжці.

В одній старій європейській притчі йдеться про те, що святий Франциск Ассізький вважав створення сніговиків дієвим методом боротьби з бісами. За іншою ж християнською легендою, сніговики мають янгольську сутність, адже вони зроблені зі снігу – дарунку небес. Вважалося, що сніговими можуть здійснювати бажання: для цього ліпили невеличкого сніговика зі щойно випавшого снігу і нашіптували йому свої прохання. Щойно снігова фігурка розтане – бажання одразу буде доставлено до вищих сфер і невдовзі здійсниться.

До речі, нещодавно Енциклопедія Корисного натрапила на дуже цікавий факт про сніговиків. Виявляється, що у американському містечку Мелвілл мешкає винахідник, який, вочевидь, неймовірно полюбляє сніговиків. Ігнасіо Асперас запатентував апарат, за допомогою якого можна зліпити снігового чоловіка/жінку. Навіть більш того – запатентований сам процес створення сніговика.

Патентна заявка Ігнасіо Асперас містить цілих 25 сторінок, на яких розміщені креслення та дотепні описи чудо-пристрою. Метод цього винахідника полягає у створенні сферичних частин тіла сніговиків за допомогою спеціальних гумових підставок, на які наліплюється сніг. У результаті застосування цього методу виходить ідеально круглий сніговик. До речі, на затвердження патенту пан Асперас терпляче очікував цілих 5 років!

Top