Ви тут
Головна > Лайфстайл > Цікаві факти про сни

Цікаві факти про сни

Американський науково-популярний журнал Discover опублікував добірку цікавих фактів, що стосуються  діяльності, на яку людина витрачає третину свого життя.  Мова піде про сон.

1. Хронічне хропіння можна лікувати за допомогою спеціальної  пластики, хірургічної процедури, в ході якої натягаються тканини м’якого піднебіння і глотки. Можливими побічними ефектами є зміна тембру голосу.

2. Ще одна можливість лікування хропіння полягає в ін’єкції в піднебіння спеціальної речовини, яка закріплює м’яку тканину. Ця техніка називається сноропластикою.

3. Дослідження, проведене в 2002 в Оксфордському університеті, показало, що традиційний спосіб боротьби з безсонням, а саме рахування подумки, є неефективним. Така розумова діяльність настільки нудна, що проблеми і тривоги неминуче приходять на думку.

4. Середній термін служби матраца складає 8-10 років. За цей час в ньому накопичуються різні небезпечні речовини, тому його необхідно змінювати.

5. Дорослий постільний клоп може прожити без їжі аж до одного року.

6. У 2004 році американцям було видано 35 мільйонів рецептів на снодійне. За останні чотири роки кількість дорослих людей у ​​віці від 20 до 44 років, що приймають снодійне, подвоїлася.

7. У США щорічно більше 100 тисяч автомобільних аварій відбуваються через те, що водії засинають за кермом.

8. У 2008 році компанія Volvo планує представити систему, яка стежитиме за очима і головою водія, а також за рухами рульового колеса. Якщо водій почне “клювати носом”, то лампи в машині почнуть блимати.

9. Шестирічне дослідження кількох мільйонів дорослих показало, що серед тих людей, які сплять 6-7 годин на добу, смертність нижча, ніж серед тих, хто сплять по 8 годин.

10. У 1964 році 17-річний Ренді Гарднер не спав впродовж 264 годин і 12 хвилин, що є світовим рекордом. Після цього він спав 15 годин підряд.

Top