Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про свічки

Цікаві факти про свічки

свечиСвічка дійшла до сьогодні з прадавніх часів у злегка зміненому вигляді. Як же людство вигадало цей елемент комфорту, який ще сотню-другу років тому був незамінним атрибутом щоденного життя? Вочевидь, прототипом сучасної свічки була палиця, щойно витягнута з багаття, яка пізніше видозмінилася у факел.

Найперші в історії людства свічки виготовляли із жиру. Вітчизною свічки вважається Єгипет, адже саме там жир почали використовувати для освітлення приміщень. Єгиптяни брали порожню усередині тростину і занурювали її у жир тварин. Але у такої свічки був відсутній ґніт, який є типовим елементом сучасної свічки.

Становлення свічки відбувалося за часів Римської імперії, адже саме римляни стали використовувати ґніт для виготовлення свічок. Слід зауважити, що такі стародавні свічки були не надто зручними, адже не надто приємно пахнули та бруднили приміщення кіптявою.

Вже у Середні Віки людство навчилося отримувати мед та віск від домашніх бджіл. Саме тоді стало зрозуміло, що віск – кращий матеріал для виготовлення свічок, аніж тваринний жир. Віск горів рівно, не закопчував все довкола та фактично не мав запаху.

Воскові свічки були дорогими і використовувалися у будинках багатіїв, дворян та при королівському дворі. Пізніше, із розвитком хімічних наук, людство винайшло парафін, з якого виготовляються сучасні свічки.

Top