Ви тут
Головна > Техно > Цікаві факти про вікно

Цікаві факти про вікно

Найпростіше вікно – це отвір для доступу світла та повітря. Чого тільки не вигадували вчені до винайдення скла.

Наприклад,стародавні китайці затягували віконні отвори шовком, який був укритим тонким шаром лаку чи рогових пластинок. Багаті римляни вставляли у вікна селеніт, пластинки агату чи мармуру.

На Русі в селянських будинках вікна були закриті бичачим міхуром, а у віконницях багатшого будинку була слюда. А коли наставали морози, то вікно  всього-на-всього забивали дошками, закривали віконницями. Щоби захиститися від палючого сонця, вікна у давні часи робили дуже вузенькими, то зараз вченим досить легко визначити вік споруди за її вікнами.

Віконне скло вперше застосували древні римляни у 1-3 століттях нашої ери. Це були зеленкуваті чи світло-коричневі пластинки скла, які завтовшки були в пів сантиметра з оплавленими краями. Ціна такого скла буда дуже високою.

Цікаво, що в країнах із жарким кліматом, особливо в Індії, на Близькому та Середньому Сході замість скла використовували ажурні грати. Вони і свіже повітря пропускали, і захищали від сонячного проміння. На ніч такі вікна закривали віконницями.


Цікаво, що збільшення розмірів вікна прямо пропорційно залежить від вдосконалення технологій виготовлення скла. Коли з’явилася можливість виготовляти не лише довге, ай широке скло, вікна стали значно більшими.

Вікна – це очі будинку. Здавна люди вважали, що через вікно у дім може ввійти нечиста сила, тому перші вікна дивилися всередину, у двір.

Сьогодні наше життя важко уявити без вікон. Сучасні архітектори будують повністю засклені хмарочоси, вигадуючи нові й нові кольорові  вітражі.

Підготувала Євгенія Мороз

Top