Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про вітер

Цікаві факти про вітер

Пропонуємо вашій увазі цікаві факти про вітер – надзвичайне і таке звичне для усіх природне явище, яке здатне як допомагати людству, так і нищити його здобутки.

Найбільш вітряне місце в світі це порт Мартін, знаходиться він в Антарктиді, середньорічна швидкість вітру в цьому місці рівна 64 кілометрам на годину.

Самий жахливий в історії торнадо відбувся 18 березня 1925 в США. Основний удар припав на 3 штати- Іллінойс, Міссурі, Індіана, загинуло 689 осіб, майже 2000 було поранено, 4 міста були повністю знищені, ще 6 майже повністю зруйновані, без даху над головою залишилися 11 тисяч осіб. Саме всередині воронки торнадо народжується найшвидший на Землі вітер, швидкість якого досягає 480 кілометрів на годину.

Ще цікаве про вітер. Рекордної швидкості в Австралії вітер досяг в 1975 році 19 лютого під час циклону Тріксі, тоді його швидкість склала 259 кілометрів на годину. Ураган, що пройшов у Майамі, приніс вітер, що досягав швидкості 245 кілометрів на годину. Вітер бушував зі швидкістю 160 кілометрів на годину протягом чотирьох годин, зі швидкістю більше 120 кілометрів на годину ще протягом 20 годин.

Історія людини тісно пов’язана з вітром, саме він приводив у рух парусні кораблі, млини, які перетворювали його енергію в механічну. Зараз вітер стає все більш вагомим джерелом поновлюваної енергії на Землі, найрозвиненішими країнами щодо розвитку вітроенергетики є США і Німеччина.

Ось такі цікаві факти про вітер ви сьогодні дізналися разом з Енциклопедією Корисного!

Top