Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про воду

Цікаві факти про воду

Сьогодні разом з Енциклопедією Корисного ви дізнаєтеся чимало цікавого про найзвичніше речовину на планеті – воду. Отже, цікаві факти про воду. Поїхали!

Неймовірно, але хоча вода й має досить простий хімічний склад, вчені продовжують її досліджувати та щоразу відкривають нові дивовижні властивості води. Згідно з даними дослідження, яке було присвячене країні з найчистішою водою, першість отримала Фінляндія. Усього у дослідженні брали участь 122 країни. Сумно, але у світі у цілого мільярда людей немає жодного доступу до безпечної води.

Більш того, з кожним роком посилюється боротьба за водні ресурси, адже не зважаючи на те, що 70% поверхні нашої планети покрито водою, лише 1% з них придатний до вживання. Якщо проаналізувати ситуацію за останні півсторіччя, то у світі відбулося 507 серйозних конфліктів, що пов’язані з доступом до водних ресурсів.

Ще цікаві факти про воду. Хоча в школах нас і навчають, що вода має всього 3 агрегатних стани, але вчені вже виділили п’ять станів рідкої води та аж 14 її станів у замерзлому вигляді!

Напевно, вам неодноразово доводилося чути, що людське тіло складається на 70% з води, але уявіть, що абсолютно всі рослини і тварини також складаються з води! Приміром, у тілі новонародженого міститься 85% води, у тілі літньої людини – 50%, а риби на 75% складаються з води.

Ось такі цікаві факти про воду цього дня збагатили вашу пам’ять!: )

При передруці даного матеріалу не забувайте про активне посилання на головну сторінку чи сторінку з оригіналом статті.

Top