Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про видавничу справу

Цікаві факти про видавничу справу

У середині одинадцятого століття китайський коваль Бі-Шен навчився складати з окремих письмових знаків, вирізаних на глині, цілу друковану форму.

Цікаво, що спосіб друку відбитками – друкарню – придумав у п’ятнадцятому столітті Йоганн Гутенберг. Він першим винайшов, як виготовляти окремі металеві літери однакового розміру. Він також запропонував спосіб поєднання окремих букв у рядок – верстку. Крім того, Гутенберг придумав і як скріпити окремі верстки в єдину сторінку. З ім’ям Гутенберга пов’язаний винахід рецепту фарби, яка рівномірно зафарбовувала друкарську форму і давала чіткий відбиток, який швидко висихав.

У період Середньовіччя книги писали тільки в монастирях, де і утворювалися бібліотеки. Перша в Європі світська бібліотека була створена в 1250 році в Паризькому університеті.

Першу бібліотеку в Київській Русі зібрав князь Ярослав Мудрий. Вона була заснована при Софійському соборі в 1037 році. Крім державних актів у цій бібліотеці зберігалися церковні книги та література з історії, географії, астрономії, філософії. У ній були також зібрані твори візантійських авторів, давньогрецьких істориків і мислителів: Аристотеля, Геродота, Плутарха.

Папір був винайдений у Китаї. На території сучасної Європи паперове виробництво стало поширюватися приблизно в одинадцятому сторіччі нашої ери.

Top