Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про ящірок

Цікаві факти про ящірок

Сьогодні Енциклопедія Корисного розповість вам лише найцікавіші факти про ящірок.

Винахідлива ящірка

У ящірок-геконів відсутні повіки, тому вони змушені періодично змочувати спеціальну прозору мембрану на очах своїм язиком. А перепончастолапі гекони, що мешкають в пустелях Намібії, використовують цю особливість для того, щоб … втамувати спрагу. Майже щоранку на дюни тут опускається туман, після якого на очах ящірки конденсується рідина. Потім гекон її злизує, щоб напитися.

Агресивна ящірка

Перлинна ящірка може досягати майже метрової довжини, що, погодьтеся, зовсім немало для ящірки! При небезпеці вона не завжди тікає і в битвах з кішками та собаками нерідко виходить переможницею. Втім, і людині вона може нанести досить сильні подряпини своїми гострими кігтями і міцними щелепами. З людиною вона вступає в бій лише в крайньому випадку, зазвичай при наближенні людей вона намагається сховатися в дупло, яке служить їй будинком. Живе перлинна ящірка на півдні Європи і на північному заході Африки.

Гігантська ящірка

Варан

Середня довжина самців комодського варана (Varanus comodoensis), який також називається гігантським вараном і живе в Індонезії, становить 2,25 м, а маса – приблизно 159 кг. Живе він на невеликому острові Комодо площею всього 494 кв.км і декількох прилеглих островах.

Харчується варан в основному свинями, оленями, мавпами і дрібної живністю. Найбільшою особиною був варан, виставлений в 1937 р. в зоопарку Сент-Луїса, штат Міссурі, США. Його довжина дорівнювала 3,10 м, а маса – 166 кг.

Top