Ви тут
Головна > Світ > Цікаві племена Африки

Цікаві племена Африки

Кожна народність у світі має власні традиції та звичаї, в яких відображаються моральні устої людності і її погляди на життя. Полярними і не завжди зрозумілими для європейців є традиції й уклад африканських племен. Цьому часто сприяє відсутність тісних зв’язків з рештою світу і неприйняття благ цивілізації, одначе  завдяки таким  особливостям  життя африканських племен цікавить решту світу. Отже, сьогодні на сторінках Енциклопедії Корисного ви дізнаєтеся дещо цікаве про африканські племена.

Плем’я сурма

На стику кордонів Ефіопії, Кенії і Судану проживає знамените на весь світ африканське плем’я сурма. Чимало туристів  мріють про фото з представниками цього племені. Жителі сурма розмальовують своє тіло у оранжево-червоний і білий кольори, повністю голять голову, як чоловіки, так і жінки та діти, створюючи на черепі химерні візерунки з живих і сухих квітів, пір’я, листя і паличок.

Одначе найбільше ця народність відома дивним уявленням про жіночу красу. У сурма з настанням двадцятиріччя дівчатам проколюють нижню губу і вставляють в неї невеликий дерев’яний або глиняний диск, поступово збільшуючи розміри, попутньо збираючи худобу у придане. Чим більше за дівчиною дається  голів худоби, тим більше буде диск у губі, а отже, зі збільшенням вставки, наречена стає бажанішою, відповідно, і красивішою.

mursiПлем’я мурсі

Схожі прикраси існують і в африканського племені мурсі, що облюбувало території Ефіопії. Глиняні тарілочки, що вставляють у нижню губу жінки опісля заміни дерев´яних по факту заміжжя називаються дебі, а у діаметрі тарілка може  сягати тридцяти сантиметрів.

Не менш вражають головні убори представниць жіночої статі, зроблені з гілок, шкіри, мертвих комах, молюсків, хвостів тощо. Мурсі є найагресивнішим з африканських племен, щоб потрапити до них найдопитливіші туристи винаймають озброєного охоронця-скаута, оскільки наодинці вирушати в гості до мурсі занадто небезпечно.

Плем’я хімба

Для племен хімба, що мешкають на території Намібії, наче спинився час. Півтисячоліття тому за наречену давали три корови − і в наш час цінність нареченої також вимірюється коровами. Неписемні хімба понині, як і 500 років тому, зводять конусовидні оселі з прутів щоразу, як переїздять по пасовиська.

Плем’я масаїmasai2

Войовничі масаї, що мешкають на території Кенії, теж зберегли свої звичай в культурі і одязі. Зовнішній вигляд масаї подобається прибулим за враженнями, бойові мистецтва чоловіків приводять у захват, танець зі стрибками, що демонструє силу і спритність, змушує затамувати подих, але не кожен мешканець європейських територій згодиться скуштувати традиційну страву масаї − кров корови, змішану з молоком і борошном. Чисельність масаї зменшується з року в рік, то ж багатоженство, яке раніше вважалося почесним, тепер є вимушеною необхідністю.

Плем’я туареги

А от мусульмани-суніти туареги, а ця народність групи берберів населяє території Малі, Нігеру, Буркіна-Фасо, Марокко, Алжиру та Лівії, не притримуються принципів багатоженства, оскільки зберегли багато доісламських традицій. Наприклад, сповідуючи іслам, чоловік-туарег одружується один раз, а жінки туарегів мають право на розлучення, до того ж саме чоловік залишає будинок.

Плем’я нуба

Плем’я нуба, що живе на кордоні Судану і Південного Судану, називає себе людьми пагорбів. Нуба дуже цікаві своїми сімейними звичаями. Щорічно плем’я влаштовує танці, на яких дівчата обирають собі партнерів. Якщо  молоді люди вирішили стати сім’єю, то хлопець має побудувати для своєї нареченої будинок. До цього моменту він не живе зі своєю обраницею, лише потайки відвідує її вночі. Навіть дитина, що може народитись протягом цього часу, не привід для того, щоб сім’я дівчини визнала батька малюка законним чоловіком дочки. Тільки коли будинок буде зведений, хлопець і дівчина можуть не лише спати разом, але їсти за одним столом, так би мовити з одного казана, зможуть через рік, коли шлюб пройде перевірку часом на міць.

Підготувала Олеся Товт

Top