Ви тут
Головна > Лайфстайл > Цікаві професії давнього світу

Цікаві професії давнього світу

Ким ви працюєте? Економістом? Юристом? Лікарем? Ви вважаєте, що вам не пощастило з роботою? Ненавидите свій офіс і жорстоке керівництво? Тоді вам буде цікаво дізнатися про кілька «веселих» професій давнього світу. Енциклопедія Корисного гарантує, що ви поглянете на свій фах зовсім під іншим кутом. Отже:

Древній Рим славився першим в історії прототипом «каналізації». Але вона не була централізованою, а індивідуальною, у кожному будинку. Звісно, періодично потрібно було кудись дівати усе те «добро». Цією брудною справою займався спеціальний фахівець, якого називали стеркораріус. Ото не пощастило бідолашному, правда?

Ще одна цікава професія. Завданням уринатора було пірнання на глибину більше 30-ти метрів, найчастіше для встановлення будівельних конструкцій. У водолаза був ковпак з повітрям у вигляді дзвона зверху і вантаж на ногах знизу. Канат з’єднував його з поверхнею. Ця робота була дуже шанованою і високооплачуваною.

Інша цікава професія – автор табличок з … прокльонами! Ця робота розумова, але від того не менш важка. Цей фахівець чимсь нагадує сучасного копірайтера. Якщо ви хотіли побажати комусь щось лихе, ви замовляли у цього фахівця таку табличку і несли в храм. Вважалося, що божество прочитає таку табличку і виконає те, що там написано.

Нещасний писака півдня вислуховував скарги своїх клієнтів, а другу половину – ліпив тексти страхітливих проклять. На щастя, багато таких табличок збереглося. Ось одна з них: «нехай паралізує всі члени і суглоби Вікторіуса, візника Синьої команди … всіх його коней … засліпить їм очі, щоб вони не могли бачити, і скаламутить їхні душі і серця, щоб вони не могли дихати».

Ще одна цікава професія давнього світу – похоронний клоун! Це неймовірно, але йому платили за те, що він перевдягався в померлого, поводив себе радісно, танцював і жартував. Римляни вірили, що таке дійство віджене злих духів і забезпечить померлому радість у загробному житті. Під час похорону цей клоун бігав довкола тіла, жартував і кривляв померлого, його манери. Деякі з таких клоунів були в пошані, і їм надавалася честь обслуговувати похорони знатних людей та імператорів.

Top