Ви тут
Головна > Світ > Цікаві птахозвірі

Цікаві птахозвірі

Птахозвірі − це дуже дивні тварини. Вони живуть тільки в Австралії та на прилягаючих до неї островах. Їх назвали так тому, що вони, з одного боку нагадують звірів, адже покриті хутром, годують дитинчат молоком, мають чотири ноги, а з іншого – несуть яйця, а це характерно для птахів. І що цікаво, вони мають дзьоб. Таких тварин на землі є лише два види. Перший вид – єхидни, а другий – качкодзьоби.

Єхидн існує всього два види: австралійська й тасманська. Основною їжею єхидн є мурахи та терміти. У способі харчування вони схожі на мурахоїдів. Дозволяють мурахам обліпити свій довгий язик, а потім втягують їх у дзьоб. Єхидни, як і більшість ссавців, узимку впадають у сплячку, а навесні скидають старі голки та шерсть. Голки добре захищають єхидн, як і їжаків.

Цікаво, що єхидни багато часу проводять, наводячи «красу». Природа наділила їх незвичайним «гребенем». Це другий палець задньої ноги, що має зазубрений пазур. Ним вони чистять свою шкірку.


Віддалено єхидна нагадує їжака, але із дзьобом. Він має циліндричну форму й зовсім без зубів. Замість них є гострі рогові голки.

Коли єхидна зносить яйце, то вона виношує його в шкіряній складці(сумці) у себе на животі. Після того, як дитинча виростає, сумка сама по собі зникає.

Цікаво, що єхидни дуже полюбляють спати і можуть проспати 50 – 70 годин.

Підготувала Євгенія Мороз

Top