Ви тут
Головна > Лайфстайл > Цікаві заповіти

Цікаві заповіти

Найдовший заповіт склав один з батьків-засновників Сполучених Штатів Томас Джефферсон. Вказівки щодо майна перемежовувалися в документі з розмірковуваннями про історію Америки. За цим заповітом спадкоємці Джефферсона отримували свої частини спадку тільки за умови, що відпустили на волю всіх своїх рабів.

Найприкріший заповіт. Один середньовічний фермер залишив 100 ліврів своїй дружині, але наказав, якщо вона вийде заміж, додати ще 100 ліврів, мотивуючи тим, що бідоласі, який стане її чоловіком, ці гроші знадобляться. На жаль, в ті часи були заборонені розлучення.

Найкорисніший заповіт для історії залишив Вільям Шекспір. Він виявився досить дріб’язковим типом і зробив розпорядження щодо всього свого майна, починаючи від меблів і закінчуючи взуттям. Заповіт – це мало не єдиний незаперечний документ, який доводить існування Шекспіра.

Найкоротший заповіт написав банкір з Лондона. Він містив три слова: “Я повністю розорений”.

Найнепристойніший заповіт написав чоботар з Марселя. З 123 слів, написаних у цьому заповіті, 94 неможливо вимовити навіть у відносно пристойному товаристві.

Найскладніший для розуміння заповіт був складений лаборантом знаменитого фізика Нільса Бора. У заповіті було так багато спеціальних термінів і складних фразеологічних зворотів, що для його розшифровки довелося викликати експертів-лінгвістів.

Найбільша сума, коли-небудь заповідана однією людиною. Генрі Форд заповів розподілити 500 мільйонів доларів серед 4157 навчальних і благодійних закладів.

Найвідоміший заповіт залишив Альфред Нобель. Заповіт був оскаржений родичами. Вони отримували тільки півмільйона крон, а інші 30 мільйонів були віддані на заснування знаменитої Нобелівської премії.

Найсекретніший заповіт залишив мільярдер Мішель Ротшильд. У ньому, зокрема, йдеться: “… категорично і однозначно забороняю будь-який опис мого спадку, будь-яке судове втручання і оприлюднення мого статку …” Так що реальні розміри статку Ротшильда досі не відомі.

Найбільше багатство, залишене тварині. З цим же заповітом пов’язана і безглузда історія про спадок. Мільйонер і кінопродюсер Роджер Доркас всі свої 65 мільйонів доларів залишив улюбленому псу Максиміліану. Суд визнав таке рішення законним, оскільки за життя мільйонер зробив Максиміліану абсолютно людські документи. Дружині Доркас залишив 1 цент. Але вона вийшла заміж за пса і, після його смерті, спокійно вступила в права спадку, оскільки пес, природно, заповіту не залишив.

Top