Ви тут
Головна > Світ > Цікаві знахідки у Світовому океані

Цікаві знахідки у Світовому океані

Океан – це загадкова скарбниця, яка консервує у собі впродовж тисяч років кораблі, скарби, материки та міста.

Екосистема Океану існувала за три мільярди років до появи на землі життя, а знахідки на дні Світового океану можуть зробити справжній переворот в історії. Сьогодні Енциклопедія Корисного розкаже вам, що вдалося підняти з дна Океану за останні роки.

З дна Чорного моря дослідниками був підняті останки корабля, який затонув приблизно 2 400 років тому. На борту корабля були старовинні давньогрецькі амфори, ємності для перевозу продуктів харчування.

За висновками океанологів, які працювали під керівництвом Роберта Балларда, греки ходили в Чорне море за золотом та рибою, адже Егейське море не могло задовольнити продовольчих потреб.


В 1755 році біля Флориди під час бурі затонув галеон «Нотр Дам де Делівранс». На його борту – коштовності на суму 3, 2 млрд євро. Цей галеон перевозив коштовності з іспанських колоній Перу, Мексики та Колумбії під французьким прапором.

«Нотр Дам де Делівранс» на своєму борту має 473 кілограма золота в злитках, 24 кілограма чистого срібла, біля 16 тисячів золотих дублонів та інших монет. Ці скарби свого часу були призначені Карлу III. Одна американська морська компанія здобула у суді Флориди право на підйом коштовностей судна та його останків з дна Океану, адже інакше вони можуть потрапити до рук чорних археологів.

Але іспанська та французька владні верхівки категорично виступають проти такого рішення, але згідно з підписаним з США у 1902 році погодженням, коштовності належать їм, так як вони раніше належали Іспанії і перевозилися французами.

Державний департамент Сполучених Штатів визнав право Іспанії на ці скарби, але все ж питання залишається відкритим, так як морська компанія та влада штату Флорида вважають, що державний департамент США неправомірний приймати рішення щодо галеону. Тож поки що він залишається на дні Океану.

Top