Ви тут
Головна > Світ > Цікаво про комах

Цікаво про комах

Комахи – чи не найбільш загадкові істоти на нашій планеті. Їх мільярди на планеті, вони бувають гарними, заворожуючими, надокучливими, кусючими… Але що ж ми насправді знаємо про комах? Енциклопедія Корисного розповість вам дещо цікаве.

Як ви гадаєте, які комахи найбільш витривалі з усіх? Це, звісно, комарі. Вони не лише прекрасно себе почувають в умовах теплого клімату, але й на холодних північних територіях Канади, Сибіру і навіть на Південному полюсі!

Цікаво, що комахи чують за допомогою тисячі волосків на тілі, приміром, самець комара має на своїх вусиках кілька тисяч таких волосків, які вібрують і передають сигнал в центральну нервову систему.

Ви гадаєте, що бджоли та мухи гудять? Зовсім ні, в них немає спеціальних органів для гудіння. Ці звуки видають їхні крила на високій швидкості.

Ви думаєте, всі комахи вже відкриті науковцями? А от і ні! Щороку вчені віднаходять у куточках нашої планети близько 10 тисяч видів нових видів комах. На їхню думку, науці ще не відомо близько мільйона цих істот.

А як у комах із зором? Комахи сприймають більш широкий діапазон світла, аніж люди. Деякі комахи можуть навіть бачити промені ультрафіолету, а чимало жуків – навіть інфрачервоні! Цікаво, але вони не можуть фокусувати свої очі і можуть чітко розгледіти об’єкт лише з відстані у кілька сантиметрів.

Лінза ока у комах має вигляд опуклого шестигранника (т. зв. фасетки). У таких комах як бабка око може складатися з величезної кількості фасеток, приблизно з 30 000. Причому кожна фасетка відображає лише певну частину об’єкта.

Саме тому комахи не сприймають об’єкти як люди – цілком. Картинку дійсності комахи бачать, наче мозаїку. Комахи не мають повік, тому їхні очі завжди відкриті.

Comments are closed.

Top