Ви тут
Головна > Світ > Цікавинки про боулінг

Цікавинки про боулінг

Більшість з нас звикли до боулінгу як до однієї з сучасних та модних розваг, але насправді боулінг – гра, яка прийшла до нас із глибини віків і має свою цікаву історію.

Перші історичні згадки в англійських писемних джерелах про боулінг датуються 12 сторіччям. Ця гра в Англії була настільки популярною, що навіть заважала військовій підготовці англійських солдатів! Саме тому в 1366 році король наклав табу на цю розвагу.

Боулінг має цілий ряд різновидів, які виникли ще в середньовічній Європі, а у Новий Світ ця гра потрапила з Голандії і мала назву «голандські кеглі». Боуліг став настільки популярним в Америці, що перетворився на азартну гру з грошовими ставками.

Тому в деяких штатах цю гру офіційно заборонили. Ви гадаєте, це спинило підприємливих американців? Оскільки була заборонена гра з дев’ятьма кеглями, то вони просто додали ще одну і продовжили спокійнісінько грати! Саме за таких умов ця гра набуває свою сучасну назву «боулінг».

До кінця 19 сторіччя Американським конгресом жінкам було заборонено грати в боулінг, але в наступному сторіччі прекрасна половина людства відстояла право на гру і в 1917 у Сент-Луїсі пройшов Міжнародний жіночий боулінг конгрес. А незабаром була створена Національна жіноча асоціація боулінгу.

Боулінг в Америці став масовим не одразу, а лише із винайденням пристрою для автоматичного встановлення кеглів – пінспоттера. Сталося це в 50-х роках. Тоді власники боулінг-клубів добряче зекономили на «пінбоях» – хлопчиках, які працювали із кеглями.

Вже в 60-х довкола гри був шалений ажіотаж і лишень на закупівлю одних лише шарів у США витратили біля 45 млн доларів. Наймасштабнішою боулінг-подією вважають Національний чемпіонат Американського Боулінг Конгресу, який триває більше трьох місяців!

Top