Ви тут
Головна > Світ > Цікавинки про гроші

Цікавинки про гроші

монетиЧи знаєте ви, звідки походить назва «копійка»? Виявляється, на срібних грошах, які наказав карбувалися за наказом Івана Грозного, було зображення великого князя зі списом у руці, і Грозний особисто звелів називати їх «грошима копейнимі».

Яв ви гадаєте, скільки може важити монета? Найважчими металевими монетами вважаються шведські мідні монети прямокутної форми вартістю 10 далеров, які випускалися в XVIII столітті. Одна така монета важить майже 20 кг!

На початку ХIХ століття російсько-американська компанія на Алясці випустила…шкіряні гроші. Випуск в кількості 10 тисяч одиниць на суму 42 тисячі рублів був віддрукований шкірі тюленів і цей тираж знаходився в обігу до 1826 року.

Монети відіграли неабияку роль у становленні світової преси. Венеціанська монета шістнадцятого століття називалася «gazetta». У 1556 році у Венеції з’явилося перше друковане видання, і його вартість була визначена в одну газету.

Згодом до цього неабияк звикли і назва монети перейшла на назву видання. Найбільша сума, за яку коли-небудь купували монету – 314 тисяч доларів. Саме за стільки на аукціоні в Цюріху була продана срібна декадрахма з давніх Афін.

Найбільша російська монета була випущена за наказом Катерини I в 1725 році. Це був величезний квадратний мідний рубль розміром 18 на 18 сантиметрів і товщиною в 5 міліметрів. Важила монета 1 кілограм 636 грамів! Найбільша сучасна срібна монета була випущена в Росії в 1999 році. Вона важить 3000 грамів.

Top