Ви тут
Головна > Лайфстайл > Цілюща сила масажу

Цілюща сила масажу

массажЩе з дитинства ми знаємо, що масаж – штука корисна, але чим саме? Сьогодні Енциклопедія Корисного спробує з’ясувати, чому масаж вважають цілющим і які різновиди масажу існують взагалі.

Масаж – стародавня практика зцілення різноманітних недугів, яка була відома нашим предкам ще за первісних часів. Вочевидь, на початку зародження системи масажу люди помітили, що розтирання хворого місця полегшує або й знімає біль і допомагає швидшому одужанню. Вперше прийоми масажу описали давні індійці та китайці.

У Піднебесній масаж застосовувати почали ще в третьому тисячолітті до н. е. Він допомагав від радикуліту, вивихів, знімав спазми м’язів. При лікувальних сеансах тіло пацієнта не лише розтирали та надавлювали на окремі м’язи, але й обережно витягували кінцівки.

У найвідомішому давньоіндійському трактаті «Аюрведи» в подробицях описані різні системи масажу та надані рекомендації. Індійці першими поєднали баню та масаж, а в Стародавньому Китаї навіть існували спеціальні школи масажу.

Класичний масаж, який складається з масажу спини, ніг та рук, ефективно лікує і попереджає різні хвороби: ліквідує біль, зменшує набряки, покращує статеву функцію, пришвидшує поновлення пошкоджених тканин, покращує працездатність м’язів, укріплює зв’язки та суглоби.

Окремої уваги заслуговує масаж спини, який ефективно допомагає при спазмах м’язів, травмах та розтягненнях, а також остеохондрозі, невралгіях, гіпертонії та мігренях. Секрет масажу полягає у покращенні циркуляції крові, завдяки чому до пошкоджених тканин надходить більше крові і вони  швидше поновлюють свою роботу.

Також масаж спини особливо корисний тому, що спина витримує найбільшу кількість навантажень, через що в її м’язи погано розслаблюються і виникає напруга, що переходить у біль. Внутрішні органи також значно покращують свою роботу після масажу спини.

Top