Ви тут
Головна > Лайфстайл > Цілющі води Карпат

Цілющі води Карпат

vodaУкраїна щедро винагороджена природою − морським узбережжям на півдні, покладами вугілля на Сході, чорноземами в центрі і Карпатськими горами на заході. А найціннішим даром надр по праву вважаються цілющі води Карпат. Вони широко відомі світу і розрізняють за складом, лікувальними властивостями і методом видобутку.

Мінеральна вода «Нафтуся», якою повниться земля Трускавця, не знає аналогів у всьому світі, та разом із цією водою із присмаком нафти, від суміжних недугів шлунково-кишкового тракту зцілюють і менш відомі  «Марія» і «Софія», а мінеральна вода «Броніслава»  лікує верхні дихальні шляхи.

Цілюща рідина із присмаком нафти неоціненна у боротьбі із запальними процесами в органах і тканинах. Вживання «Нафтусі» за рекомендаціями медиків сприяє виведенню каменів і піску з нирок та сечового міхура і запобігає рецидивам. Також ця вода нормалізує обмін речовин,  роботу шлунково-кишкового тракту, сприяє здоров’ю печінки і очищенню організму в цілому.

Поблизу міста Трускавець розташоване східницьке родовище,  яке окрім «Нафтусі», багате на лужні мінеральні води на кшталт «Боржомі», залізисті, хлоридно-натрієві з підвищеним вмістом брому, гліцеринові. Їх цілюща дія запобігає розладам нервової системи та захворюванням шкіри. З усіх усюд  круглорічно до Трускавця та його околиці з’їжджаються відпочивальники.

Мінеральні води Трускавеччини почали використовувати з лікувальною метою від XVI століття, хоча цілком зрозуміло, що їх цілющі властивості змогли оцінити ще перші поселенці. Сусідня Івано-Франківщина також багата на цілющі води, зокрема, славиться мінеральними джерелами Долинський район. За своїм  хімічним складом і структурою вони відповідають  «Миргородській», «Лужанській» і «Нафтусі», а також ропі.

Close up from a bottle industry
Close up from a bottle industry

Мінеральна вода «Горянка» вважається однією з кращих світових мінеральних вод і належить до так званого живого продукту, бо не потребує додаткового збагачення мінеральними речовинами. До того ж, на відміну від «Нафтусі», яку належно пити у перші години її потрапляння на поверхню землі, а краще, не відходячи від бювету, «Горянка» має здатність самоконсервуватися і зберігати свої властивості.

Цілющі мінеральні джерела Карпат не обмежились територією Прикарпаття, бо Закарпатська область також відома мінеральними водами, що лікують тіло і зцілюють душу. Вулканічні породи місцевих гір ідеально відфільтровують зайве, тому мінеральні води Закарпаття, а це «Лужанська», «Поляна Квасова», «Поляна Купель», первинно чисті та зберігають унікальні лікувальні властивості. До прикладу,  «Лужанська – 3», що добувається на 100-метровій глибині, помірно мінералізована, що дозволяє вживати ї в якості столового напою, одночасно здійснюючи профілактику захворювань кишково-шлункового тракту, недугів печінки, цукрового діабету тощо.

З метою лікування хвороб дозування «Лужанської – 3» та інших типів визначає лікар. Також у переліку цілющих вод Карпат чільне місце по праву займають мінеральні води «Шаянська». Через вміст гідрокарбонатів деякі види «Шаянської» наближені до грузинської «Боржомі» та французької «Vichy Celestins», а завдячуючи метакремнієвій кислоті у складі, подібна до вод вірменського Діліжану.

«Шаянська-4» завдяки вмісту сульфатів прирівнюється до вод, якими пронизані Карлові Вари. Ну а тим хто дбає про продовження роду і мріє про народження близнюків, радять їхати на Закарпаття, до Виноградівщини. Тутешнє село Велика Копаня називають столицею близнят, адже на 3650 населення у селі 56 пар таких діток. Місцеві мешканці й не приховують секрету «подвійного щастя». Кажуть, причина у воді з джерела Чоргів. Вчені, у свою чергу, дійшли висновку, що ця вода є надзвичайно чистою, а до її складу входить рідкісний селен, що має особливий вплив на  статеву систему чоловіків та жінок.

Підготувала Олеся Товт

Top