Ви тут
Головна > Світ > Тунгуський метеорит

Тунгуський метеорит

Останнім часом тема зіткнення Землі з усілякого роду небесними тілами стала дуже популярною.  Насправді метеорити падали на Землю протягом усієї її історії. Найвідомішим метеоритом, який зіткнувся із Землею, є Тунгуський метеорит.

30 червня 1908 року о сьомій годині 15 хвилин у районі ріки Підкаменна Тунгуска, що в Сибіру, прогримів вибух потужністю в 40-50 мегатонн. Енергія цього вибуху еквівалентна вибуху  найпотужнішої водневої бомби.

Вогняну кулю, яку утворив Тунгуський метеорит, було помітно на території протяжністю в сотні кілометрів. Потужний громовий гуркіт повітряної хвилі двічі обігнув земну кулю і був зареєстрований барометрами у багатьох країнах,  невеликий землетрус відчули навіть в Іркутську, − все це говорило про надзвичайний характер космічної катастрофи.

Але великого інтересу наукове співтовариство до Тунгуського метеорита не виявило. І тільки через майже двадцять років після падіння, в 1927 перші дослідники, що прибули на місце падіння, були збентежені картиною, що відкрилась перед ними: в радіусі близько сорока кілометрів вся рослинність була повалена і спалена, а коріння дерев вказували на епіцентр. У центрі стояли дерева-стовпи з начисто обрубаними гілками.

Але найцікавіше, що ані ця, ані наступні експедиції не змогли знайти навіть натяку на метеорит або хоча б кратер, який за всіма законами фізики повинен був утворитися на місці його падіння. По сьогодні існують сотні гіпотез про походження Тунгуського метеорита, але вони так і залишаються всього лише здогадками.

Top