Ви тут
Головна > Світ > Туристичні місця Берліна

Туристичні місця Берліна

Berlin cathedral-xlargeБільшість автобусних турів по Європі не включають Німеччину до свого маршруту. Це трошки розчаровує, адже й в цій країні, а особливо в її столиці, є велика кількість визначних місць, які потрібно обов’язково відвідати.

Берлін − столиця Німеччини, її політичний, економічний та культурний центр. В цьому місті поєднуються старі архітектурні об’єкти, кожна цеглина яких просякла трагічною історією, з новітніми бетонно-цегляними об’єктами, які вражають своїми розмірами і формами.

Центральний залізничний вокзал

Так як будь-яка подорож розпочинається із залізничного вокзалу, то в першу чергу ми познайомимось з Центральним залізничним вокзалом.  Це сучасна споруда, яка будувалась протягом восьми років і була введена в експлуатацію в 2006 році під час проведення чемпіонату світу з футболу. Ця довершена споруда вражає своїми розмірами, адже може прийняти більше ніж 300 тисяч пасажирів. Тож, тут можна заблукати без зусиль. Але, якщо ви заблукаєте, то не хвилюйтесь, а насолоджуйтесь прекрасним виглядом на місто з найвищих поверхів вокзалу. Цікавий факт, цей залізничний вокзал збудовано саме на тому місці, де розташовувалась горезвісна Берлінська стіна.

Рейхстаг

Якщо ви хочете швиденько дістатись до найвидатнішої пам’ятки міста − Рейхстагу − то можете скористуватись найкоротшою гілкою метро в Німеччині, яка сполучає вокзал та Рейхстаг.

Рейхстаг − культова, історична будівля, була збудована в кінці 19 століття, а вже через 40 років була підпалена під час провокації нацистів проти комуністів. Саме завдяки цьому підпалу розпочався прихід до влади Гітлера та його націоналістичної команди. А вже після дванадцятирічного правління нацистів, на Рейхстаг було вивішено Прапор Перемоги військом СРСР. Всередині будівлі збереглись оригінальні записи солдатів на стінах. А от в інших місцях вони були стерті або замінені радянськими ідеологами.big_berlin

Відновлення Рейхстагу почалось ще за часів Берлінського муру, а от реконструкція − в 1991, і в 1995 було збудовано скляний купол, який туристи охрестили візитівкою міста.

Бранденбурзькі ворота

Бранденбурзькі ворота − єдина стародавня пам’ятка Берліна, яка була збудована в 1788 році. Це один із найвпівзнаваніших об’єктів міста. І саме ці ворота зображені на монетах Німеччини.

Вулиця Нідеркірхерштрасе. Саме тут залишилась частина Берлінського муру, який поділив Німеччину на дві окремі держави і додав нові драматичні сторінки в історію країни.  Біля муру ви можете побачити перекопану ділянку огороджену парканом − це місце, де колись знаходилась штаб-квартира гестапо.

Музейний острів

Музейний острів − справжній рай для любителів музеїв, бо їх там сила-силенна на будь-який смак та вік. Також, тут ви можете насолодитись довершеною європейською архітектурою 18-19 століть. Всі ці будівлі зібрані у спеціальному історичному кварталі.

Що ще?

Червона ратуша, Берлінська телевежа, Хакські двори, парк Вікторія не менш вражаючі. Тож, визначних пам’яток в Берліні вистачає. Саме тому беріть до уваги це і не оминайте Берлін під час своїх подорожей.

Підготувала Гордієнко Тетяна

Top