Ви тут
Головна > Світ > Туристичні принади Данії

Туристичні принади Данії

Напевно перше, що приходить на думку при згадці про Данію − статуя Русалоньки з казок Ганса Крістіана Андерсена − символ міста Копенгаген. Вважаємо її першою пам’яткою, котру слід побачити! Не менш знаменитий пивний завод Carlsberg, що має центр для відвідувачів, у якому представлена історія компанії і вироблених нею товарів.

Королівські резиденції у Данії

Замок Марселісборг в місті Орхус − літня резиденція королів. Його ворота відкриті для відвідувачів тоді, коли королева відсутня. В історичному центрі міста можна побачити колекцію будівель епохи Відродження, привезених зі всієї Данії ще до Першої світової війни.

Які ще туристичні пам’ятки слід подивитися у Данії? Замок Амалієнборг являється резиденцією королів Данії ось вже 200 років. Тут можна побачити традиційну церемонію зміни варти, одягненої в ефектну форму та традиційні пухнасті шапки. Той, хто розбирається в данських звичаях, легко зрозуміє, у палаці королева чи ні: якщо вона у палаці, то зміна варти на палацовій площі відбувається рівно опівдні та буде проходити з великим церемоніалом.

Місто свободи Христіанія

Одне із найприголомшливіших чудес в Копенгагені − Христіанія, справжнісіньке місто в місті. Унікальна Хрістіанія, розташована на острові Амо, уже більше двох десятків років слугує притулком для бунтівної данської молоді. Нині вона має власну розвинену інфраструктуру та являє собою цілком самостійне утворення. Крім того, це єдине місце в Копенгагені, де можна вільно купити гашиш. Між іншим − цілком офіційно, тому Хрістіанія приваблює туристів екзотичними заростями коноплі, дикими озерами та духом 60-х років. Відвідати це місце може кожен, але захоплюватися фотозйомкою не радимо, так як всюди розвішані таблички, що забороняють фотографувати. Але це єдине обмеження, яке тамтешні жителі накладають на своїх гостей.

Цікаві музеї Данії

Також серед видатних пам’яток Данії важливе місце посідає Музей “Нова Гліптотека Карлсберга”, що виставив на ваш огляд дивовижну колекцію мистецтва − від античного до сучасного.

Національний Музей у Копенгагені після великої реконструкції на сьогоднішній день характеризується сучасним підходом до музейної концепції. Атмосфера аж ніяк не архаїчного “запорошеного” музею та архітектура сама по собі є пам’яткою. Національний музей розповість вам про витоки данської історії, починаючи з кам’яного віку та вікінгів, і аж до епохи Ренесансу.

Музей Торвальдсена. Збори картин і античних статуй знаменитого данського скульптора-класициста. Музей Арбейдер або музей робітників − присвячений 150-річної історії робітничого класу Данії, включаючи життя 50-х років. Музей Пошти і Телебачення знаходиться в самому центрі Копенгагена. Тут висвітлено історію засобів комунікації, починаючи з 1600 р. і поштової служби короля Крістіана IV до наших днів і сучасних цифрових технологій. В музеях “Луїзіана” і “Аркен” можна ознайомитися з останніми творами данської та міжнародного сучасного мистецтва.

Казкове місто Оденсе

Оденсе − місто відоме всьому світу, оскільки саме тут народився казкар Ганс Крістіан Андерсен − і це місто всім своїм виглядом говорить про свою приналежність до казки. Немов зійшли з ілюстрацій до його книг пряникові будиночки з їх черепичними дахами і герої казок.

Підготувала Лілія Дідок

Top