Ви тут
Головна > Стрічка новин > Українці скоро залишаться без роботи

Українці скоро залишаться без роботи

Технічний прогрес і ринок праці – явища нерозривні, адже цифрові технології створюють нові можливості для бізнесу, і він активно використовує інновації. Зараз вимоги ринку такі, що просто отримати вищу освіту недостатньо – здобуті знання потрібно весь час розширювати, опановувати суміжні спеціальності. Як же зміниться український ринок праці в найближчі роки?

Ще минулоріч Ілон Маск під час виступу перед Національною асамблеєю губернаторів США заявив, що найбільшою загрозою для людства зараз є штучний інтелект, адже невдовзі цифровізація торкнеться всіх сфер людського життя.

Дослідники McKinsey Global Institute стверджують, що вже за 5-7 років із ринку праці зникнуть такі професії як касир або вантажник, адже ці роботи делегують машинам. На сьогодні єдиною сферою, яку ще не вдалося оцифрувати, є почуття, тож свої робочі місця збережуть ті, хто працює з людьми і займається творчістю.

Зі слів Олександра Білоуса, HR-експерта, звичні всім професії в Україні зникнуть як мінімум через 10-15 років, тож роботу втратять ті, хто не встигне адаптуватися до змін. Очікується, що в недалекому майбутньому кожен повинен буде знати основи програмування.

Український ринок праці зазнає таких самих змін, як і світовий, але з певним запізненням. Так, якщо зараз у США торговельних центрів все меншає, то в Україні продавець залишається однією із найпопулярніших професій.

Експерти зійшлися на думці, що в Україні затребуваними залишаться професії у сфері охорони здоров’я, програмування, будівництва, в аграрному секторі і фінансовому.

Top