Ви тут
Головна > Стрічка новин > Вчені: тривожність може бути симптомом небезпечної хвороби

Вчені: тривожність може бути симптомом небезпечної хвороби

Нове дослідження свідчить, що зростаючий рівень тривожності може бути раннім симптомом хвороби Альцгеймера, до того як дадуть про себе знати когнітивні порушення, пише ScienceAlert.

У ході тривалого дослідження вчені вивчали фактори ризику, що спричиняють розвиток хвороби Альцгеймера, в тому числі такі нейрофізичні стани як депресія. Тож у результаті вивчення дослідники заявляють, що тривожність може бути ознакою хвороби на ранніх стадіях.

“Перш ніж розглядати депресію в цілому, ми звернули увагу на її специфічні симптоми, зокрема тривожність”, – пояснює Ненсі Донован, геріатричний психіатр Жіночого Госпіталю Брігем, що у Массачусетсі, США.

“Порівняно з іншими симптомами депресії, такими як смуток або втрата інтересу, тривожні симптоми з часом підвищуються у тих, хто має більш високий рівень бета-амілоїдного білку у мозку”.

Бета-амілоїдний білок пов’язують із розвитком хвороби Альцгеймера. Так, білок утворюється в мозку, формує бляшки і порушує зв’язок між нейронами. Вважається, що саме цей процес спричинює і когнітивні порушення в ході хвороби.

Під час роботи були проаналізовані дані з гарвардського дослідження “Старіння мозку”. Це п’ятирічне дослідження 270 здорових чоловіків і жінок віком від 62 до 90 років без активних психічних розладів.

Окрім інших тестів, учасники дослідження проходили сканування мозку і аналізувалися на депресивні розлади щороку. Виявилося, що рівень бета-амілоїдного білка і прогресуючої тривожності взаємопов’язані. Тож вчені зробили висновок, що саме цей стан може бути ранньою ознакою розвитку хвороби Альцгеймера.

Top