Ви тут
Головна > Стрічка новин > Вчені відкрили “водяну” планету

Вчені відкрили “водяну” планету

Нещодавно група астрономів на основі даних телескопа Hubble вперше в подробицях описала атмосферу WASP-39b, екзопланети, яка дуже відрізняється за своїм хімічним складом від решти планет Сонячної системи, пише Phys.org.

Описана планета розташована на відстані 700 світлових років від Землі, вона обертається довкола зірки, подібної на Сонце і належить до типу газових гігантів малої щільності – гарячих сатурнів. В атмосфері WASP-39b немає хмар, тож вчені змогли визначити спектри поглинання в атмосфері планети.

Так, космічна обсерваторія змогла виявити сліди водяної пари, кількість якої була втричі більша, аніж на Сатурні.

Також в атмосфері екзопланети знайшли ознаки наявності важких металів, тож вона піддавалася бомбардуванню численними кометами. А це можливо, лише якщо WASP-39b була більш віддалена від зірки, аніж зараз.

До речі, згідно з прогнозами вчених, людина ступить на поверхню Марса у найближчі 20 років. Такої думки дотримується Тім Пік, астронавт із Британії, про що він сказав в інтерв’ю виданню The Independent.

Він очікує, що вже в 2022 році розпочнеться будівництво міжнародної місячної орбітальної станції, що сприятиме розбудові транспортної системи для польотів на Червону планету.

Top