Ви тут
Головна > Стрічка новин > Вчені виявили, як біг впливає на мозок

Вчені виявили, як біг впливає на мозок

Вчені, що працюють в університеті Брігама Янга (США), з’ясували взаємозв’язок між заняттями бігом і покращанням пам’яті. Підсумки цього дослідження були опубліковані у виданні Neuroscience.

Так, суть відкриття полягає в тому, що біг зменшує деструктивний вплив хронічного стресу на частину головного мозку, що відповідає за пам’ять – гіпокамп.

Дане дослідження було проведене на лабораторних мишах. Кожна миша з групи А пробігала 5 км протягом 4 тижнів, натомість особини з групи Б перебували у малорухомому стані. Більш того, 50% кожної групи піддавалася стресовим ситуаціям – плаванню у холодній воді або ж бігу на припіднятій платформі.

У ході експерименту всіх мишей досліджували на здатність запам’ятовувати: для цього їх змушували проходити лабіринт. Цікаво, що миші-бігуни, яким завдавали стресу, додали лабіринт краще, аніж ті, хто не займався бігом.

Такі ж результати були зафіксовані і в активних піддослідних перед малорухомими, які не піддавалися стресовим ситуаціям.

До речі, раніше вчені з Пенсильванського університету виявили, що пам’ять можна суттєво покращити завдяки електростимуляції мозку.

Top