Ви тут
Головна > Світ > Великодні традиції країн світу

Великодні традиції країн світу

Канада. У цій країні найбільш яскрава великодн традиція – хресна хода, коли священики під читання та розспівування молитов виходять з храмів і ідуть хресною ходою, щоб посвятити людей, їхні будинки, дороги, землю.

Цей звичай є символом того, як зустрічали люди Ісуса, що воскрес із мертвих.

На відміну від святкування католицької та протестантської Пасхи, що проходить у Канаді під егідою Пасхального Кролика, святкування православного Великодня проходить без цього персонажа. Головним атрибутом православної Пасхи є крашанка (найчастіше червона).

До речі, саме в Канаді (у містечку Вегревіль) знаходиться найбільша у світі писанка – її довжина вісім метрів, а ширина – 5.

Фінляндія. У цій країні лютерани, католики та православні зустрічають Пасху одночасно за календарем, що прийнятий у Західній Європі.

Великодень у Фінляндії – велике свято, але у цій країні, крім свого релігійного начала, Пасха символізує й іншу не менш важливу подію  – прихід весни.

Саме на Великодень фіни відзначають прихід нової пори, хоча в березні і в квітні тут все ще зима. Будинки та святковий стіл зазвичай прикрашають пророслою травою у горщиках, живими квітами, букетами зі стрічок тощо.

Італія. Вершина католицького літургійного року тут – Пасха, а вершиною святкової підготовки до неї є Хресний Шлях (Віа Кручіс). Щодо традицій, то в Італії напередодні Великодня раніше було прийнято розносити по будинкам палаючий факел – вогонь, взятий у церкві.

Але зараз цю традицію замінили святкові салюти. В багатьох італійських регіонах на світанку Світої п’ятниці жінки ідуть до церкви, де на колінах читають давні молитви, деякі з яких сягають 14 століття.

Енциклопедія Корисного вітає вас зі святом Христового Воскресіння та бажає смачної паски і міцних крашанок!

Top