Ви тут
Головна > Світ > Великодні яйця

Великодні яйця

Сьогодні Енциклопедія Корисного розповість вам, звідки виникла цікава традиція розмальовувати яйця на Великдень. Ця Великодня традиція сягає тих часів, коли християнство тільки зароджувалося на землях Палестини. Після того, як Ісус Христос воскрес, його учні пішли по різних країнах нести благу звістку про воскресіння Спасителя.

Марія Магдалина відправилася з цією звісткою до палацу імператора Тиверія. Щоб не йти в будинок правителя з порожніми руками, Марія взяла з собою звичайне куряче яйце, більше у неї нічого не було, адже вона була бідна.

Але цей подарунок чи випадково, чи з наміром Марії, мав у собі глибокий зміст: всім відомо, що яйце є символом життя, оскільки під міцною шкаралупою б’ється приховане від очей життя, яке вийде назовні в свій час у вигляді крихітного курчати.

Звичайно, імператор Тиверій не повірив словами Марії про воскресіння Ісуса Христа, більш того, він посміявся над її словами і з сарказмом сказав: «Біле яйце ніколи не стане червоним, мертвий ніколи не воскресне».

Але не встиг Тиверій замовкнути, як яйце, що тримала Марія Магдалина в руках, забарвилося в яскраво червоний колір. З тих пір християни всього світу фарбують яйця на Великдень. Ця Великодня традиція символізує віру у Воскреслого Господа і вічне життя.

Top