Ви тут
Головна > Лайфстайл > Від яких продуктів стрімко набирають вагу

Від яких продуктів стрімко набирають вагу

produkty_vagaУ наші дні красу і стрункість вважають запорукою успіху. Тому всі стрімголов почали бігати зранку, відвідувати спортзали та фітнес центри. Але лише 20% результату залежить від фізичних навантажень, а більшість − від харчування. Тому, хто має небагато надмірної ваги, або просто хоче підтримувати струнку фігуру, потрібно лише не переїдати та запам’ятати підступні продукти, які можуть призвести до  швидкого набору ваги.

1. Олії та масло

Вершкове масло − справжній ворог стрункої фігури. У ньому цілих 60-70% тваринного жиру. А як відомо, жир розщеплюється найдовше і містить найбільше калорій в одному грамі (приблизно 35 ккал в 1 грамі).  А ще гірше те, що зазвичай ми їмо масло з хлібом.

Тобто, ми поєднуємо складні вуглеводи з жиром, а це бомба уповільненої дії. І коли ми з’їдаємо скибку хлібу намащену вершковим маслом, ми не дуже наїлися, але велика кількість калорій потихеньку відкладається у проблемних місцях.

Рослинні олії: соняшникова, оливкова, кукурудзяна…. Безсумнівно, рослинні жири набагато корисніші за тваринні. Ба навіть молекула рослинного жиру, потрапляючи у наш організм, заміщає тваринний. Саме тому при ожирінні бажано їсти більше олій, добавляючи їх у салати та гарніри. Але у всьому потрібно знати міру, бо олії − це 100%  жир! Тож, додаючи слідкуйте за дозою. Бо вся користь олії може обернутися на зайві кілограми.

2. Майонез

Ще один заборонений продукт, але не тільки при втраті ваги, але взагалі для людського організму. Адже той “майонезний” продукт, який ми можемо бачити на полицях магазинів − справжня крохмальна отрута!

Домашнього виготовлення майонез, звісно ж, кращий, але не слід ним зловживати. А якщо ви серйозно взялись за своє здоров’я та красу, то взагалі виключіть майонез із раціону. Намагайтесь його заміняти йогуртом чи кефіром.

3. Ковбаса та сосиски

Мабуть, кожен має якусь улюблену ковбаску. Але чи хтось хоч раз задумувався, з чого її виробляють? Ідеально, коли хоч з обрізків справжнього м’яса, а не з сої. А скільки там барвників, консервантів, ароматизаторів та підсилювачів смаків… І взагалі, ковбаси та сосиски − це технічно перероблене м’ясо, яке містить насичені жири. А це шкідливо не тільки для фігури, але й для здоров’я.

Найкращий вихід − повна відмова від таких продуктів!

4. М’ясо

Ви скажете, що ж тоді їсти, якщо ковбаса, сосиски, м’ясо заборонені. Але не все м’ясо шкідливе. Свинина − найшкідливіша, бо має найбільший вміст жиру. Також слід зменшити споживання яловичини. А от м’ясо курки, качки,індика та кроля − пісне м’ясо, яке можна їсти хоч щодня, але звісно, невеликими порціями.

Головне правило при споживанні м’яса − обрізати весь жир, тільки варити або запікати, зливати два рази воду при варінні, і тоді ви отримаєте всю користь від м’яса (білок).

5. Молочні продукти високої жирності

Хоч щоб там не казали, жир в молочних продуктах не є дуже корисним. Багато хто вважає, що домашні молочні продукти корисніші,бо вони із справжнього молока. Так, з домашнього, але найчастіше із дуже жирного, тому тим, хто слідкує за вагою слід відмовитись від домашнього, заміняючи на менш жирніше.

Звісно, “магазинні”молочні продукти дуже підступні: то крохмаль, то сухе молоко… І який тоді вихід? Готувати самому, купуючи закваску та домашнє молочко, з якого спочатку зібрати вершок (зануривши пляшку з льодом у посудину з молоком) та прокип’ятивши. І тоді ви отримаєте справжні молочні корисні і смачні продукти!

eda6. Солодощі

З солодощами найскладніше! Тут потрібно мати витримку і уважно читати склад продукту.  Слід постійно слідкувати, щоб у продукті не поєднувались жир з вуглеводом. Так, шоколадні цукерки, шоколадки, печиво, халва, козинаки, тістечка, тортики − повністю заборонені. Їх слід заміняти зефіром, мармеладом та пастилою. Також, можна дозволити собі декілька шматочків чорного шоколаду. І чим вищий відсоток какао-продуктів, тим краще. Більше 75% − найкращий вибір!

7. Хліб та випічка

Саме хлібобулочні вироби найбільші вороги стрункості! Зазвичай, випічка виготовлена з пшеничного борошна першого сорту, і тоді, даний продукт “мертвий”. Бо таке борошно містить лише крохмаль, а все корисне (висівки) просто відсутнє. І тому, вироби з такого борошна не переварюються у кишківнику протягом 5 годин.

А якщо не переварюються, то просто гниють. Хто хоче, щоб в середині у вас перегнивало борошно? Тому слід замінити звичайний хліб на житній з висівками  або на хлібці.

8. Алкоголь

Ви дивились скільки цукру містять алкогольні вироби? А скільки ви можете випити за раз? Тож, після гарного застілля можна набрати не один кілограмчик. І взагалі, алкоголь шкідливий для організму! І ще, зараз зовсім не модно вживати алкоголь, тож просто відмовтесь від нього.

Отже, щоб не набирати вагу, потрібно лише правильно харчуватися і не переїдати. А головні правила здорового харчування: не поєднувати жир та вуглеводи, не  вживати крохмаль, борошно, технічно-перероблене м’ясо та насичені жири.

Підготувала Гордієнко Тетяна

Top