Ви тут
Головна > Техно > Відкриття вчених, на які всі чекають у 2018 році

Відкриття вчених, на які всі чекають у 2018 році

Чимало наукових лабораторій усього світу щоденно працюють над вирішенням нагальних проблем людства, тож сьогодні ви дізнаєтеся, які відкриття вчених можуть кардинально змінити наше з вами життя вже цьогоріч.

  1. Штучний інтелект подолає хворобу Альцгеймера?

Цей рік справді унікальний, адже незабаром на людство очікує сенсація – автором наукового відкриття вперше в історії може стати штучний інтелект. Розробка британської компанії DeepMind під назвою AlphaGo Zero, що є ШІ останнього покоління. Цей алгоритм працює не на основі людського досвіду, а розробляє власні стратегії для пошуку рішень. Основними задачами для AlphaGo Zero розробники визначили пошук розгадки розвитку хвороб Альцгеймера і Паркінсона.

  1. Пошук інопланетного життя

Спеціалісти Массачусетського технологічного інституту розробили революційний телескоп TESS, що призначений для пошуку планет, схожих на Землю. У поле зору цього телескопа можуть потрапити екзопланети, що розташовані в будь-якому напрямі на відстані до 200 світлових років. У той час як телескоп старшого покоління, “Кеплер”, що працює з 2009 року, здатен “бачити” лише ділянку неба вздовж “рукава” нашої Галактики.

Неймовірно, але вчені прогнозують, що за допомогою нового пристрою відкриють біля 20 тис. екзопланет, а в першу чергу вивчатимуться планети земного типу, адже вчені мають надію на відкриття планет, придатних для життя.

  1. Персоналізована медицина

В 2018 році буде закінчено британський проект “100 000 геномів”, що відкриє абсолютно нову еру – персоналізовану медицину. Зі слів медиків, таке відкриття за своїми масштабами подібне на відкриття антибіотиків або ж вакцини від віспи.

У рамках проекту медики вивчать генетичний код десятків тисяч людей, що дозволить зрозуміти, яка саме ділянка ДНК пов’язана з тим чи іншим захворюванням. Очікується, що завдяки цьому проекту діагностувати рак та інші важкі захворювання буде дуже просто. Втім, просто буде не тільки діагностувати хвороби, але й лікувати їх, адже лікарі розумітимуть, яку “мішень” якими лікарським засобом “обстрілювати” в кожному конкретному випадку.

Top