Ви тут
Головна > Лайфстайл > Вплив кольору на людину

Вплив кольору на людину

Усім відомо, що колір може досить сильно впливати на людину. Цей вплив часто досліджувався в серйозних наукових розвідках, але ще й досі він до кінця не вивчений.

Слід зазначити, що в різних суспільствах існують різні точки зору на те, як саме колір впливає на психологічний стан людини. Навіть незалежні результати досліджень впливу кольору часом несуть відбиток належності до певної культурної групи людей, чия думка формувалася протягом століть.

Символічне значення кольорів формувалось у різних народів століттями. Приміром, чорний і білий кольори. На Заході чорний колір сприймається як серйозний, драматичний, часом сумний. Традиційно чорний – це колір жалоби. А білий  – асоціюється з чистотою, миролюбством, оптимізмом. Тому весільне плаття в західних країнах традиційно є білим. Як не дивно, але в деяких країнах Сходу саме білий, а не чорний, є кольором трауру.

На основі того, яким кольорам віддає перевагу людина, побудовано колірні особистісні тести, серед яких найбільшого поширення набули колірні тести Люшера.

За кольором, який людина обирає в тих чи інших умовах, робиться висновок про її характер, самооцінку і самосприйняття.

Top