Ви тут
Головна > Техно > Впровадження теплових насосів та проектні вимоги до системи опалення, гарячого водопостачання та охолодження

Впровадження теплових насосів та проектні вимоги до системи опалення, гарячого водопостачання та охолодження

1372440544_sistema-otopleniya-s-teplovym-nasosom-voda-vodaҐрунт – джерело теплоти
Відбір теплоти з ґрунту навколо, може здійснюватися та впроваджуватись за допомогою як наслідок горизонтальних ґрунтових теплообмінників, розташованих набагато нижче від поверхні (горизонтальні контури), так і теплообмінників у вигляді вертикальних свердловин (вертикальні контури). При проектуванні системи теплових насосів повинні враховується мінімальна найнижча температура навколишнього ґрунту на необхідній відповідній глибині свердловини. У минулих матеріалах приводяться данні щодо інформації про розподіл температури по всій глибині ґрунту.
Ще необхідно врахувати зниження температури ґрунту в шахті свердловини як в результаті відбору теплоти протягом всього опалювального періоду року, так і внаслідок багато тривалої експлуатації всієї системи, та безпосередньо теплового насоса протягом кількох років поспіль, для того, щоб убезпечити себе та щоб не піддавати ризику роботу теплового насоса, а також забезпечити найбільш економічні та як змога раціональні для навколишнього середовища умови експлуатації.
При проектуванні та підготовці теплообмінника розглядаються теплові (термальні) властивості навколишнього місцевого ґрунту, навколишня температура незайманого ґрунту і сама конструкція системи вцілому. Інформація про вже існуючі поруч свердловини повинна бути врахована. Це внесе де яки зміни в подальші розрахунки, та заощадить час на подальші роботи. Місцеві норми на сьогодні можуть обмежувати використання ґрунту як джерела теплоти (наприклад, глибина свердловин, присутність ґрунтових вод, то що…).
Принципова схема для використання теплового насоса с повній системі енергоспоживання (типу грунт–вода) для забезпечення основних важливих потреб в опаленні, а також в гарячому повному водопостачанні. Основною та найголовнішою особливістю даної схеми є те, що в ролі теплообмінників виступають вертикальні грунтові поліетиленові трубопроводи, котрі опускаються в свіжо пробурену свердловину. Проміжок між стінками свердловини та пластиковим теплообмінником тампонуються (заповнюється) спеціальним розчином на основі бетоніту з додаванням спеціальних теплопровідних пластифікаторів.
Дана схема на сьогодні е найбільш привабливою для запровадження на території порівняно середньо-кліматичних.

По материалам: http://progress21.com.ua

Top