Ви тут
Головна > Лайфстайл > Вся правда про метеочутливість

Вся правда про метеочутливість

meteochutlyvistМетеочутливість як діагноз з’явилася відносно нещодавно. Хоча ще в давнину люди помічали її, проте серйозно на неї звернули увагу не так уже й давно.

Що ж таке метеочутливість? Багато разів, напевно, кожен спостерігав, як хтось у негоду скаржився на погане самопочуття, головний біль та слабкість . Ось це і є метеочутливість. За статистикою до цього захворювання схильні 20 % людей, які не мають проблем із здоров’ям, та 70 % тих, хто має якісь хронічні захворювання.

Чому виникає метеочутливість?

Навколишнє середовище характеризується не тільки низькою чи високою температурою,  а й вологістю повітря, атмосферним тиском та ін. Зрозуміло, що зі зміною температури повітря, змінюються всі ці чинники. За тривалий час існування організм людини звик адаптуватися до таких мінливих умов. Тобто, в разі зміни погоди у нас змінюється обмін речовин, виділяються певні гормони в потрібних кількостях, щоб організм міг перенести ті чи інші умови. Єдиний недолік – ці адаптивні процеси мають здатність порушуватися, тобто в такому випадку людина стає метеочутливою. Частіше всього це виникає у тих людей, які мають якісь хронічні захворювання, різні травми, ведуть не зовсім здоровий спосіб життя і т. ін.

Симптоми метеочутливостіmeteo3

Метеочутливість – доволі неприємна річ. У кожної людини симптоми проявляються по-різному, але  всі вони пов’язані з поганим самопочуттям. У деяких це головний біль, втома, слабкість, а у когось можуть виникнути серйозні проблеми зі здоров’ям.

Виділяють три ступеня метеочутливості:

  • Перший за тяжкістю – відчувається загальне нездужання, яке не можна підтвердити та виявити аналізами чи обстеженням;
  • Другий (метеозалежність) – зниження чи підвищення артеріального тиску, порушення роботи серця та ін.
  • Останній поділяється на декілька типів залежно від того, які симптоми виникають та де. Наприклад, мозковий тип – головних біль, шуми у вухах, запаморочення. Серцевий – біль та порушення роботи серця, порушення дихання. Невизначений тип – людина не може пояснити, що саме відчуває (загальну слабкість, неуважність, біль в кістках, суглобах, м’язах ).

Варто зазначити, що до метеочутливості схильні не тільки ті люди, які мають проблеми зі здоров’ям, а й нервові натури, песимістично налаштовані люди, які часто перебувають у депресії чи стресах. У такому випадку з’являється невроз. При чому він може виникнути лише від почутого по радіо прогнозу погоди на завтра.

Якщо у людини легкий ступінь метеочутливості, то їй потрібно лише більше часу проводити на свіжому повітрі (прогулянки перед сном, ходити пішки на роботу / навчання), заняття спортом, загартовування, правильне харчування. Якщо ж симптоми відповідають тяжчим ступеням захворювання, то тоді варто звернутися до лікаря, який призначить правильне лікування.

Top