Ви тут
Головна > Лайфстайл > Види (рівні) йоги

Види (рівні) йоги

JogaНе хлібом єдиним…Вживаючи цю фразу, маємо на увазі, що для повноцінного насиченого життя людині необхідна не тільки їжа, а й духовне насичення. У дусі часу це прислів’я- афоризм можна перефразувати на «не тілом єдиним», тоді фраза буде означати, що задля гармонійного розвитку і відчуття рівноваги людині замало здорового тіла, вона потребує і душевного спокою, якого можна досягти методом вправляння.

Практика йоги, давньої східної системи, сприятиме тренуванню м’язів і приведенню у тонус внутрішніх процесів організму. Орієнтуючись на бажану ціль, особливості свого організму, людина й обирає заняття з того чи іншого виду і рівня складності йоги.

Заняття Хатха-йогою, а це є основа усіх видів йоги, сприятимуть нормальному обміну речовин, задовільній роботі ендокринної і нервової систем.

В основі наступного рівня йоги Раджа-йоги є медитація, яка допомагає зосередитись на реалізації головного призначення йоги − досягненні гармонії із довкіллям.Karma-Yoga

Вчення і система знань про суть дій людини, пояснення законів енергії, приведення у дію сил розуму задля спасіння душ називається Карма-йога. Карма-йога − це постійна праця над собою, применшення значимості задоволень і прагнення до пізнання.

Власне, отримання через пізнання бажаного результату називається Жнані-йога. Це рівень йоги, який є одним із вищих рівнів пізнання істини, адже сягнувши його, людина звільняється від згубного впливу земних задоволень, натомість може контролювати розум і тіло. Жнані-йога позбавляє людину від пихи і гордині, для неї вже не значимі жага слави і визнання.

Наступний рівень його називається Бхакті-йога. Це практика досягнення мети за допомогою всеосяжної любові до вищих сил (Абсолюту), до природи, до усього оточуючого тощо.

Серед рівнів йоги також можна виділити західний напрям Дживамукті-йога, різновиди Хатха-йоги Аштанга-віньяса-йога та ще один, із використанням опори для тіла − Айенгар-йога.

Загалом видів та рівнів йоги, з урахуванням підвидів та напрямів є кілька десятків. На усіх рівнях йоги наскрізь простежується прагнення розвитку людського духу й тіла до стану досконалості. Хоча досягнути ідеального стану душі й тіла майже неможливо, сам шлях до вічного пізнання і гармонії, під час вивчення теоретичних засад йоги та практичного їх втілення в життя (вправи, система харчування, мислення), надзвичайно цікавий, а процес удосконалення духу й тіла у комплексі є захоплюючим та корисним.

Підготувала Олеся Товт

Top