Ви тут
Головна > Лайфстайл > Винахідники лампочки

Винахідники лампочки

Винахідником такої звичної для нас лампочки розжарювання вважають російського вченого електротехніка Олександра Лодигіна. У 1872 році він продемонстрував свій винахід – першу лампочку з вугільною ниткою розжарювання, за що отримав патент під номером 1847.

Приблизно у той же час, по інший бік Атлантики, вперше задумався про використання електричного освітлення інший вчений – Томас Алва Едісон. На Всесвітній виставці в 1881 р. він представив розроблену ним систему освітлення. У центрі нової системи знаходилась лампа розжарювання з вугільною ниткою. Система освітлення Едісона була продумана до найдрібніших деталей, у відвідувачів виставки навіть склалося враження, що ця система вже давно пройшла випробування на вулицях реальних міст. А вже кілька років потому лампами розжарювання Едісона було обладнано королівський театр в Мюнхені. Таким чином публіка повністю оцінила переваги цього технічного досягнення.

У 1878 році Едісон звернувся до невирішеної проблеми електричного освітлення в побуті. Електричному світлу потрібно було витримати конкуренцію в ціні, яскравості і зручності з тогочасними засобами освітлення. Перш ніж приступити до лабораторних досліджень, Едісон до тонкощів вивчив газову промисловість. На папері він розробив план центральної електростанції і схему радіальних ліній до будинків і фабрик. Потім він підрахував вартість міді та інших матеріалів, які будуть потрібні для виготовлення ламп і видобутку електроенергії за допомогою динамомашин. Аналіз цих цифр визначив не тільки розміри лампочки, але і її ціну, яка склала 40 центів.


Коли Едісон переконався, що зможе вирішити проблему електричного освітлення, він заходився працювати над лампою з вугільною ниткою розжарювання, вміщеній у скляну колбу, з якої викачано повітря. І вже 27 січня 1880 він отримав патент на винахід № 223898.

Так почалась ера елктричного освітлення, без якого ми сьогодні не можлимо уявити нашого життя.

Top