Ви тут
Головна > Світ > Витоки сучасного танцю

Витоки сучасного танцю

tanecЧи відомо вам, коли виник танець? Історія виникнення танцю розпочалася дуже і дуже давно. Своїм корінням вона сягає у глибоку давнину.

Найперші танці виникли як ритуальні танці. З’явилися вони у той час, коли люди жили племенами. Тематикою ритуальних танців того часу стали важливі події, які відбувалися в житті людей, а саме: полювання, війна, хвороби, одруження тощо.

Наступним етапом в історії виникнення танцю став, так званий, греко-римський період. Греки, власне, вважали танець одним з основних інструментів “огранення душі” людини. Танці греко-римського періоду можна поділити на святі (ті, що виконувалися тільки в храмах), суспільні та костюмовані. Саме останні, до речі, поклали початок балету, а також різноманітним танцювальним шоу.

Похмуре Середньовіччя теж неабияк вплинуло на формування історії танцю. Чому похмуре? А тому, що танці цього періоду танцювали люди будь-яких народів. Танець у ті часи радше сприймався як «диявольській культ».

Проте, самим значним і важливим для культури танцю став «феодальний» етап розвитку. Оскільки, у часи феодалізму виникли бали, маскаради, народні танці. Вони, власне, і зробили великий крок в «світле майбутнє» культури танцю.tango

Танцювати – означає розважатися, передавати почуття і навколишній світу, так говорили кубинці. Й направду, кожен танець несе в собі історію. До прикладу, нубія або нубійський танець – це давній фольклорний стиль східних танців. Його історія виникла з пари, чоловіка та жінки, їхньої взаємодії.

Аргентинське танго – приклад по-справжньому вільного танцю, який відрізняється від інших пристрастю, енергійним і чітким ритмом. Історію аргентинського танцю створила імпровізація, яка складалася з чотирьох компонентів: прогулянка, поворот, зупинка і прикраса. Це пристрасний і чуттєвий, драматичний і темпераментний танець. Проте, в ньому завжди присутня надзвичайно звучна нотка смутку.
Отже, танець – це квінтесенція почуття. Не приховуйте свої почуття – танцюйте!

Підготувала Голуб Ганна

Top