Ви тут
Головна > Світ > Як аромати впливають на емоційний стан людини

Як аромати впливають на емоційний стан людини

Young woman spraying perfume on neck, eyes closed, side viewМи живемо в світі найрізноманітніших ароматів та запахів. Щомиті ми вдихаємо аромати молекул, які нас оточують в повітрі. Ці молекули збуджують рецептор нюху і викликають певні емоції. Одні запахи нам подобаються, інші ж, навпаки, − дратують.

Емоція є першою реакцією на будь-який аромат, саме емоції залишаються в пам’яті і асоціюються з певним запахом. Наприклад, кожне свято має свій запах: Новий Рік асоціюється з мандариновим та хвойним ароматом, День народження може нагадати запах святкової страви, або ж аромат квітів з яких складався подарунковий букет тощо.

Аромат може підвищити настрій, а також поліпшити самопочуття, але в цьому разі більше спрацьовує самонавіювання, аніж сам аромат. Якщо людина хоче відчути певний аромат, більш за все вона його відчує, навіть якщо на очікуваний запах немає й натяку. Існує велика ймовірність того, якщо вам в парфумерному магазині запропонують відчути запах нової парфумної води з ароматом жасмину, а насправді у флаконі буде звичайна вода, швидш за все ви відчуєте нотки жасмину. Ось така вона − сила самонавіювання!

Щодо парфумерних смаків − в кожного особисті вподобання щодо парфумерії. Найчастіше вибір «власного запаху» пов’язаний знову ж таки з попереднім досвідом: з певними емоціями, спогадами, подіями в житті. Переважна більшість обирає знайомі запахи, людина комфортніше почувається у знайомому середовищі, тим більше, якщо це стосується власного запаху, та відповідно аромату, який буде оточувати її цілісінький день.aromat

Існує низка ароматів, які подобаються більшості – це солодкі парфуми, бо вони нагадують дитинство, смачні ласощі тощо. Різкі аромати зазвичай відлякують, свіжі – притягують.

Також у парфумерних симпатіях величезну роль відіграють національні вподобання. Наприклад, англієць швидше за все подарує своїй нареченій букет хризантем, або ж парфум з таким ароматом, тому, що в Англії запах хризантем асоціюється з чимось романтичним, світлим, ніжним.

Отже, обрати свій запах не так вже й важко. З’ясуйте для себе, що вам подобається, що дратує, який аромат заспокоює, який збадьорює тощо. Але остерігайтесь різких парфумерних запахів, вони можуть викликати мігрені, алергію тощо. Тим більше, різкий аромат може бути неприємним для оточуючих вас людей.

Top