Ви тут
Головна > Світ > Як безпечно подорожувати самому

Як безпечно подорожувати самому

Як це чудово – милуватися краєвидами природи, досліджувати її, відвідувати нові, цікаві, старовинні місця, пам’ятки. Зазвичай люди, які хочуть пізнавати нові місцевості та країни, користуються послугами туристичного агентства. З ним же вони обговорюють екскурсії, наявність екскурсовода, транспорту для пересування, місця відпочинку та ночівлі (якщо подорож триває не один день).

Досвідчені мандрівники ж частіше подорожують самостійно. Дійсно, це набагато кращий варіант. Адже ви не повинні слідувати за розпорядком, можете оглянути все та побувати в тих місцях, в яких забажаєте. Проте на новачків у таких самостійних подорожах може очікувати багато неприємних ситуацій. Тому для цього потрібно врахувати кілька нюансів:

–   Коли ви збираєтеся в дорогу, то, звичайно, потрібно взяти з собою, окрім власного одягу та засобів гігієни, аптечку, краще «запакувати» її всіма можливими засобами, адже не відомо, що може статися (врахуйте вагу та розміри цієї аптечки, адже вам з нею перебувати постійно).

–  Гаманець з грошима краще заховати у потайну кишеню (вона може бути де завгодно, але надійною). Гаманець краще не витягувати при людях, особливо у натовпі. Ліпше розподіліть гроші по кількох місцях, щоб у випадку грабунку ви залишилися з грошима.

–  Добре якщо у вас є власний автомобіль, яким ви можете дістатися до призначеного місця. Але якщо ви не маєте автівки, то можете вирушити або на автобусі, або ж автостопом.

Коли обираєте другий варіант, будьте уважними, щоб вас не ошукали та щоб не потрапити в халепу. «Ловити машину» краще біля заправок, перехресть чи постів ДПС. У цих місцях водії зазвичай зменшують швидкість, тому більша вірогідність того, що вас помітять швидше. А також в разі вашого чого будуть свідки, які бачили, як ви сідали в ту чи іншу машину. Зупинивши машину, зазирніть в салон та подивіться, чи немає там підозрілих предметів (шприци, пляшки від алкогольних напоїв тощо). Якщо у вас з’явилося відчуття, що краще в цю машину не сідати, підкоріться йому.

–  Ви можете повідомити по телефону, в яку машину сіли та номера (можна сказати, що це для знайомих, які на вас чекатимуть).

–  Якщо ви хочете вирушити за кордон, то маєте володіти хоча б англійською на такому рівні, щоб пояснити, куди вам потрібно дістатися.

Підготувала Аліна Онищук

Top