Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як безпечно відбілити зуби в домашніх умовах?

Як безпечно відбілити зуби в домашніх умовах?

white-teethКрасива і білосніжна усмішка людини – це не тільки мовчазна реклама її стоматолога, а й спосіб полегшення комунікації з оточуючими. Відбілювання зубів у кабінеті дантиста, звичайно, процедура не з дешевих, однак існує притомна думка, що надати зубами сяючого білого кольору можна і в домашніх умовах.

Чи можна зробити зуби білосніжними?

Насправді, йдеться радше про освітлення відтінку зубної емалі на тон-два, адже колір зубної емалі людина отримує у спадок, хоча недбальство у гігієнічних процедурах та куріння і зловживання кавою теж спричиняють потемніння емалі та появу нальоту і жовто-коричневих плям на зубах. Водночас усі способи відбілювання зубів в домашніх умовах зводяться до застережень щодо ризику пошкодження зубної емалі, тож, перш ніж приступити до процедури, не зайве навідатись до стоматолога по консультацію.

Способи домашнього відбілювання зубів

Найпопулярніші способи домашнього відбілювання зубів з категорії домашніх засобів − чищення зубів спеціальною відбілюючою пастою, якою радять користуватись не більше місяця. Щоправда, таке відбілювання зубів не принесе особливого успіху, позаяк спеціальний засіб може зменшити наліт на зубах, а от змінити колір емалі йому не під силу.

Результат буде більш помітним, якщо у зубну пасту додати перекис водню, лимон або соду, водночас такий спосіб чищення зубів є радше виключенням, аніж правилом, тож вдаватись до нього слід не частіше, аніж раз на місяць.image3

Для відбілювання зубів в домашніх умовах один раз на два тижні можна використовувати краплинку йоду, яку додають до порції зубної пасти. Чистити зуби такою сумішшю слід акуратно, без натисканні й різких рухів, аби не травмувати зубну емаль. Один раз на три дні задля освітлення кольору зубної емалі дозволяється натирання зубів активованим вугіллям, а використовування для цих же цілей лимонної цедри є екстреним і ризикованим.

Напівпрофесійні засоби відбілювання зубної емалі

Якщо ж народні способи відбілювання зубів з тих чи інших причин не підходять або не проявили себе як успішні, не зайве вдатися до напівпрофесійних засобів для відбілювання зубів, які продаються в аптечній мережі. Приміром, наносити протягом двох-трьох тижнів на зуби спеціальний гель, що змивається зі слиною, або наповнювати ним на ніч спеціальну капу.

Щоправда, і цей спосіб відбілювання зубів таїть ризики, позаяк безконтрольне користування спецзасобами, що містять перекис водню, може спричинити чутливість зубів і призвести до запалення ясен. Як вже неодноразово зазначалось, головне правило домашнього відбілювання зубів − не нашкодити, а точніше, не пошкодити зубну емаль, колір якої визначає не тільки генетична спадковість, але й ретельність догляду за ротовою порожниною.

Щоб попередити потемніння зубної емалі, слід усунути негативні чинники − а це кава, чай, куріння, недбале чищення зубів вранці та ввечері та недотримання правил гігієни ротової порожнини протягом дня.

Top