Ви тут
Головна > Світ > Як доглядати за акваріумом

Як доглядати за акваріумом

akvariumВеликий красивий акваріум, заселений екзотичними і не дуже рідкісними рибинами, здатен прикрасити будь-яку оселю, одначе його мешканці − ті ж хатні улюбленці і, так само як і за чотирилапими пухнастиками, за цими амфібіями слід доглядати як заради їх доброго самопочуття, так і заради естетики оселі.

На що звернути увагу

Регулярність, правильність і, по можливості, витрата мінімальних зусиль − складові успішного догляду за акваріумом. Окрім щоденної опіки рибок, слід займатись періодичним моніторингом їх стану та сезонним генеральним прибиранням у акваріумі. Щодня належить оглядати своє «водне царство», щоб не допустити захворювання його мешканців, прискіпливо контролювати освітлення й обігрів, оскільки від них і залежить самопочуття рибок. Годувати їх слід чітко за графіком і корму всипати стільки, щоб за 20 хвилин рибки із ним впорались. Дозування убезпечить особин від переїдання і не допустить їх загибелі.Aquarium

Чистимо акваріум

Періодично, по мірі забруднення, акваріум слід очищувати від нальоту, приділяючи особливу увагу рослинам та іншим природнім і штучним окрасам у ньому. За умови регулярного виконання, процедура ця не стане складною. З акваріума знімається скло-кришка, далі ж очищується дно і боковини. Від залишків солей та водоростей легше позбавлятись, орудуючи спеціальними інструментами або мотком капронової нитки. Після того, як в акваріумі не залишиться старих пожовклих стебел і розрівняно грунт, можна долити свіжої води.

Регулюємо мікроклімат в акваріумі

Навесні й восени, проводячи в оселі генеральне прибирання, господарочки не забудуть привести у належний вигляд й акваріум. Із приходом теплої пори року можна зменшити потужність обігрівачів і штучного освітлення, оскільки рибкам потрібна менша температура води, а природне світло піде тільки на користь. Також проводиться вже знайома процедура очищення акваріуму від застарілих рослин і миття стінок. Восени ж, що й логічно, тепла і світла за допомогою приладів рибкам в їх скляній оселі слід додати. Та слід пам’ятати, що контролювати склад води і стан риб, виловлюючи недужих і загиблих з акваріуму, слід проводити незалежно від календарних і метеорологічних показників.

Полегшити догляд за акваріумом може користування годівницями для сухого і живого виду кормів, таким чином засміченість не турбуватиме завчасно. Важливо ще до настання холодного сезону перевіряти на справність прилади, що забезпечують життєдіяльність рибок й акваріуму в цілому. Термометр й обігрівач, а ще компресор, мають працювати як найточніший годинник, та, як відомо, від форс-мажорів ніхто не застрахований. Живі істоти, у разі поломки пристроїв, аж ніяк не мають страждати, то ж годиться запастись додатковими екземплярами.

І, до слова, якщо встановлення акваріуму поки тільки обговорюється, а варіанти різновиду як екзотичних мешканців у ньому, так і власне форми наразі перебувають на стадії розгляду, то варто знати, що за великим помешканням для рибок доглядати набагато легше, ніж за маленьким. Великий акваріум легше чистити, а змінювати воду у ньому доводиться рідше. Яким би розмірам не надали перевагу − завдяки нескладним, але регулярним процедурам догляду акваріум стане комфортним помешканням для рибок, а для господарів цей «шматочок моря» в оселі стане справжньою втіхою для погляду й антидепресантом для душі.

Підготувала Олеся Товт

Top